شنبه، ۰۸ شهریور ۹۹ - ۰۳:۵۱
لیستر Stealth

لیستر Stealth در حقیقت سریعترین خودروی شاسی‌ بلند در کشور بریتانیا است که به تازگی معرفی شده و در این مطلب به بررسی…

لیستر Stealth در حقیقت سریعترین خودروی شاسی‌ بلند در کشور بریتانیا است که به تازگی معرفی شده و در این مطلب به بررسی آن خواهیم پرداخت.

سریع‌ترین جگوار اف پیسی که می‌توان از کارخانه خریداری کرد نسخه SVR سوپرشارژردار است که به نیروگاه ۸ سیلندر ۵ لیتری با قدرت ۵۵۰ اسب بخار و گشتاور ۶۸۱ نیوتون متر مجهز شده است؛ اما زمانی که شرکت کوچک لیستر تولید خودروی Stealth در اوایل سال جاری را اعلام کرد قول داد که این خودرو توانایی‌های بیشتری را ارائه کند. این خودرو بر پایه جگوار اف پیس SVR بنا شده و حالا به‌صورت رسمی معرفی گردیده است.

لیستر پیشرانه را ارتقا داده و قدرت آن را به ۶۶۶ اسب بخار و گشتاور را به ۸۸۱ نیوتون متر رسانده است. از جمله تغییرات رخ داده در این نیروگاه آهنین می‌توان به پولی‌های جدید سوپرشارژر، اینترکولرهای سفارشی، فیلتر هوای پرفورمنس، سیستم اگزوز با چهار خروجی و سیستم مدیریت پیشرانه جدید اشاره کرد. این هیولا شتاب صفر تا ۹۶ کیلومتر در ساعت ۳.۶ ثانیه‌ای و حداکثر سرعت ۳۱۴ کیلومتر در ساعتی دارد.

در ماه آوریل بود که لیستر اعلام کرد Stealth سریع‌ترین شاسی‌بلند دنیا خواهد بود اما با عرضه داج دورانگو هلکت که شتاب صفر تا ۹۶ کیلومتر در ساعت ۳.۵ ثانیه‌ای دارد ظاهراً لیستر حرف خود را تغییر داده و حالا می‌گوید این خودرو سریع‌ترین شاسی‌بلند بریتانیا بوده و نسبت به بنتلی بنتایگا اسپید ۴۰ اسب بخار قوی‌تر و سه‌دهم ثانیه سریع‌تر است. سقف سرعت Stealth نیز از بنتایگا اسپید بیشتر است.

از نظر طراحی ظاهری چیز زیادی تغییر نکرده است. Stealth هنوز هم به عنوان یک اف پیس قابل‌شناسایی بوده اما خب از رینگ‌های ۲۳ اینچی جدید، ورودی‌های هوای فیبر کربنی، اسپلیتر جلو، عناصر سبز رنگ اطراف جلوپنجره و کابین جدید سود برده است. داخل کابین چرم مشکی و دوخت سبز رنگ دیده می‌شود. همچنین پشت‌سری‌ها با لوگوی لیستر مزین شده‌اند.

خریداران بریتانیایی این خودرو باید عجله کنند زیرا تنها ۱۰۰ دستگاه از آن برای سال جاری و با قیمت ۱۰۹۹۵۰ پوند تدارک دیده خواهد شد.

باهم در میهن پست تصاویری از لیستر Stealth را تماشا خواهیم کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.