شنبه، ۱۰ خرداد ۹۳ - ۰۱:۳۱

دکتر ˈمصطفی دلاورˈ روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: لیست اقلام دارویی (فارماکوپه دارویی) هر یک از بیمارستانهای استان مرکزی…

دکتر ˈمصطفی دلاورˈ روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: لیست اقلام دارویی (فارماکوپه دارویی) هر یک از بیمارستانهای استان مرکزی در سه بخش اقلام دارویی حیاتی و پرمصرف، داروهای پایه و داروهای معمولی با مشارکت پزشکان و بخشهای خدماتی درمان بیمارستانها تهیه و به تایید کمیته پایش و ارزیابی تجهیزات و داروی طرح تحول دانشگاه رسیده است.

وی اظهار کرد: مراکز درمان دولتی استان مرکزی موظف شده اند بر اساس لیست دارویی، ذخیره داروهای حیاتی و پرمصرف نظیر اقلام دارویی جراحی ها ، اورژانس و برخی بیماریهای حاد را با پشتیبان سه ماه ذخیره، داروهای اساسی بیمارستانی با دو ماه ذخیره و داروهای معمولی را با یک ماه ذخیره تامین کنند.

معاون دارو و غذای دانشگاه علوم پزشکی اراک خاطرنشان کرد: در نشست های متعدد با پزشکان بیمارستانهای دولتی همخوانی اقلام دارویی با نسخه تجویزی پزشک نیز صورت گرفته و در ارزیابی پایش روزانه مراکز درمانی دولتی استان تاکنون مشکلی در این خصوص وجود نداشته است.

دکتر دلاور ادامه داد: لیست های دارویی بیمارستانهای دولتی استان بر حسب نوع خدمات و بخشهای ارائه خدمت درمانی بین 400 تا یکهزار قلم است.

وی اظهار کرد: بر اساس آخرین تصمیم وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، مدیریت تجهیزات پزشکی و تامین آن در مراکز بیمارستانی نیز در استانها از این پس با معاونت دارو و غذا است.

معاون دارو و غذای دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: اقدامات انتقال مدیریت حوزه تجهیزات پزشکی به این معاونت صورت گرفته و در هفته جاری این موضوع نهایی می شود.

دکتر دلاور بیان کرد: تجهیزات پزشکی به دلیل پراکندگی و برندهای متنوع در ابتدای طرح 500قلم را تحت پوشش داشت که این لیست هم اکنون به 700 قلم رسیده است.

وی عنوان کرد: بر اساس گزارش کمیته پایش و ارزیابی دانشگاه علوم پزشکی در مدت اجرای طرح تحول نظام سلامت هیج مورد شکایتی مبنی بر تهیه اقلام دارویی و تجهیزات پزشکی توسط بیمار در استان ثبت نشده است.

درحال حاضر 130 واحد داروخانه خصوصی و 13 واحد داروخانه بیمارستانی دولتی در استان مرکزی فعالیت دارند.ک/3

560/559

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *