چهارشنبه، ۰۲ فروردین ۹۶ - ۰۴:۴۱
کوله‌ گردی

کوله‌ گردی اصطلاح فارسی بک پگری است یعنی گردشگری که یک کوله با تمام تجهیزاتش را با خود می برد و سفر را…

کوله‌ گردی اصطلاح فارسی بک پگری است یعنی گردشگری که یک کوله با تمام تجهیزاتش را با خود می برد و سفر را آغاز می کند. در ادامه قصد داریم ضروری ترین و کاربردی ترین وسایل مورد نیاز برای چنین سفر هایی را برای شما معرفی کنیم . با میهن پست همراه شوید .

کوله‌ گردی فعالیت و سرگرمی خارج از خانه است که در بیشتر قسمت های جهان در بین جوانان جزو سفرهای محبوب به شمار می آید. در این نوع سفرها فعالیت افراد شامل پیاده روی تا یک مکان اقامت و کمپ به همراه یک کوله پشتی است که افراد تنها با خود با غذا و وسایل موردنیاز پیاده روی را همراه می کنند. کوله گردی حداقل شامل یک شب کمپینگ بیرون از خانه است ولی می تواند تا ماه ها نیز ادامه داشته باشد، البته به شرطی که وسایل و غذا به صورت متناوب تجدید شوند و مشکلی برای ادامه سفر به وجود نیاید. از جمله شروط دیگر این نوع سفر کردن آسیب نرساندن به طبیعت است چرا که هر گردشگری باید بتواند در طبیعت چند روزی را اقامت کند پس نیاز دارد که در تماس مستقیم با طبیعت باشد بنابراین باید بتواند طوری با طبیعت و محیط زیست اطرافش رفتار کند آسیبی به طبیعت نزند.

کوله‌ گردی

در بسیاری از کشورها گروه های زیادی پیاده روی می کنند و تورهای کوله‌ گردی زیادی برپا می شود. این در حالی است که چنین سفرهایی کمتر در ایران و در دفاتر خدمات مسافرتی و مجریان سفر پیش بینی شده است می توان گفت هنوز برای سفرهای کوله‌ گردی تور گردشگری تعریف نشده است با این حال برخی از دفاتر خدمات مسافرتی در صدد هستند تا نام کوله‌ گردی را برای برخی از تورهای گردشگری طبیعت خود انتخاب کنند و به این طریق مسافران خاص خود را جذب کنند.

کوله‌ گردی

چاقوی سوئیسی : این وسیله کاربردی می تواند برای شما کارایی های زیادی همچون چاقو، ذره بین، دربازکن، قیچه، بخیه زدن بازوها در موارد اضطراری را داشته باشد .سال‌ هاست که یک چاقوی سوئیسی کمپینگ دارم. این چاقو هدیه‌ی پدر و مادرم بود. از این چاقو در جاهای خیلی زیادی استفاده کردم. البته اگر شما خیلی حرفه‌ای نیستید می‌توانید از سوئیس کارت استفاده کنید. طرح سوئیس کارت واقعا زیبا ست. سوئیس کارت به اندازه کارت بانکی ست.  در زمان بستن کوله حتماً مطمئناً شوید سوئیس کارت یا چاقو سوئیسی را در کوله‌ گذاشته‌اید.

کوله‌ گردی

بالش سفری برای خوابیدن : شاید شما فکر کنید این بالش‌ها کاربردی نیستند یا جای زیادی می‌گیرند. اما تا زمانی‌که بالش سفری را امتحان نکرید آن را از لیست وسایل سفرتان حذف نکیند. طی تمام سال‌های که من در سفر بودم، بالش‌های گردنی زیادی را امتحان کردم و مثلا در پروازهای سعی کردم چرتی بزنم اما هیچکدام از این بالش‌ها خوب نبودند.نهایتاً من بالش سبک و تو پری را پیدا کردم که مشکل من را حل کرد.سعی کنید باش سبکی را بخرید تا خواب خوبی در مسیر و طی سفرتان داشته باشید.

کوله‌ گردی

پاور بانک : امروز گوشی‌های جزیی از زندگی روزمره همه ما شده‌اند و تغییر برای هر کاری ما از آنها استفاده می‌کنیم. اما گوشی‌های هوشمند امروزی سریع شارژ باتری‌ خالی می‌کنند. این باعث شده پاور بانک تبدیل به وسیله ضروری سفر شوند.نکته مهم اینکه حتما پاور بانک با کیفیت بخرید.

کوله‌ گردی

قاش‌ چنگ برای غذا خوردن :  قاشق‌چنگ ترکیب قاشق و چنگال است. البته نوع دیگری از این وسیله با نام قاقو (spife)  وجود دارد که ترکیب قاشق و چاقو است.

کوله‌ گردی

ظروف چند منظوره سفری برای غذا خوردن : مثل قاشق‌ چنگ ظرف‌ غذای چند منظوره سفری کاربردهای متنوعی دارد. برخی از مدل‌های این ظروف شامل فنجان، بشقاب و کاسه هستند.

کوله‌ گردی

بطری تصفیه آب همراه : البته این بطری دارای دو کاربرد است. اول به عنوان بطری آب و دیگر تصیفه آب ‌آشامیدنی.بطری تصفیه آب‌ همراه اختراع خیلی عالی برای عاشقان طبیعت‌گردی و کوله‌گردی بود. اگر آب شهر یا کشوری را که سفر کردید را دوست نداشید می‌توانید با این بطری‌ها تصفیه کنید. حتی با این باطری آب رودخانه را بدون ترس می‌توانید بخورید.

کوله‌ گردی

چتر جیبی : شک نکنید که یکی دیگر از وسایل ضروری برای کوله‌ گردی یک چتر جیبی کوچک می‌تواند جایگزین مناسبی برای کیف و تجیهزات ضد‌آب شما باشد. البته چترها در فصل تابستان و در برابر تابش شدید خورشید هم کاربرد دارد.

کوله‌ گردی

حوله میکروفیبر : حوله یکی از وسایل ضروری کوله‌ گردی است مخصوصاً اگر قصد دوش گرفتن در طول سفر هم داشته باشید.حوله میکروفیبر جای کمتری می‌گیرد و خیلی زودتر خشک می‌شود.

کوله‌ گردی

اگر شما نیز وسیله دیگری می شناسید که برای کوله‌ گردی و گردشگری در طبیعت ضروری است آن را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.