جمعه، ۱۶ خرداد ۹۳ - ۰۵:۱۵

به گزارش خبرنگار مهر، علی پروین در خصوص پیش‌بینی عملکرد تیم ملی ایران در رقابتهای جام جهانی 2014 برزیل اظهار داشت: اصلی ترین…

به گزارش خبرنگار مهر، علی پروین در خصوص پیش‌بینی عملکرد تیم ملی ایران در رقابتهای جام جهانی 2014 برزیل اظهار داشت: اصلی ترین بازی ایران مقابل نیجریه است. تیم ملی در این بازی باید 150 دقیقه بدود. در غیر این صورت نمی‌توانیم از پس نیجریه بربیاییم. چراکه این تیم قدرت بدنی بالایی دارد. ضمن اینکه من اعتقاد دارم اگر خوب بازی کنیم زنگ تفریح آرژانتین نمی‌شویم. من بازی های لیونل مسی در تیم ملی و به خصوص این چند بازی آخر را دیده‌ام و باید بگویم هیچی نیست. ما اگر هم قرار است ببازیم بهتر است که خوب بازی کنیم و ببازیم.

پروین در واکنش به پیراهن شماره هفت که بر تن مسعود شجاعی است، گفت: خوب است چراکه مسعود چند تا دریبل می‌زند.

“آیا دوست داشتید زمان به عقب بازمی گشت و با این تیم در جام جهانی بازی می کردید؟”. وی در پاسخ به این سوال گفت: از خدا می‌خواستم که در این تیم حضور داشته باشم.

پروین در خصوص خط خوردن برخی از چهره‌های سرشناس از تیم ملی گفت: به نظر من خلعتبری نباید خط می‌خورد. پیام صادقیان هم از قبل نباید خط می‌خورد چون تنها بازیکنی که می‌توانست از حریفان رد شود همین صادقیان بود.

پروین که با گزارشگر برنامه ورزش و مردم گفتگو می‌کرد در ادامه در خصوص جام جهانی 1978 گفت: ما در آن دوره خیلی کت بسته وارد بازی‌ها شدیم. تیم ما تجربه نداشت و حشمت مهاجرانی هم ترسیده بود و تجربه لازم را نداشت. یک روز به من گفت “علی تیم ملی هلند در یک بازی دوستانه ظرف 20 دقیقه 11 گل زده و آن تیم هم قهر کرده و زمین را ترک کرده است.” من گفتم حشمت خان از چی باید بترسیم. بعضی از روزنامه ها هم می‌نوشتند 10 تا می‌خورید و 5 تا می‌زنید و همه این چیزها باعث شده بود تیم ملی روحیه نداشته باشد.

وی افزود: این هم که می‌گویند ما گفته بودیم در بازی با هلند مشکی می‌پوشیم تا آنها دلشان به رحم بیاید شوخی بود. در اردوی همه تیم ها از این شوخی‌ها هست. ببینید من اعتقاد دارم ما در بازی با هلند بد بازی نکردیم. سه گل خوردیم که دو تای از آنها هم از روی نقطه پنالتی بود. ما به پرو بد باختیم.

سرمربی و بازیکن پیشین تیم فوتبال پرسپولیس در پایان در خصوص اینکه می توانسته بکن باوئر پرسپولیس شود، گفت: در اینجا پیشکسوتان را نمی‌خواهند. ببینید اینجا امثال من و حمید جاسمیان و همایون بهزادی را نمی‌خواهند. من با پرسپولیس 32 کاپ آوردم. شما یکی را پیدا کنید 5 جام آورده باشد من به شما جایزه می‌دهم. در سال 1990 با تیم ملی در پکن قهرمان شدم و در همان سال با پرسپولیس قهرمان شدیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.