جمعه، ۲۰ تیر ۹۳ - ۰۳:۰۲

ميرشاد ماجدي در گفت‌وگو با خبرنگار فارس، در خصوص آخرين شرايط تيم استقلال در کشور ترکيه اظهار داشت: امروز يک بازي دوستانه برگزار…

ميرشاد ماجدي در گفت‌وگو با خبرنگار فارس، در خصوص آخرين شرايط تيم استقلال در کشور ترکيه اظهار داشت: امروز يک بازي دوستانه برگزار مي‌کنيم با تيمي که سرمربيگري آن بر عهده سنول گونش است. بورسا اسپور تيمي است که سال گذشته در جدول رد‌ه‌بندي عنوان هشتم را به دست آورده و براي باشگاه‌هاي اروپا کسب سهميه کرده است. اين تيم قهرماني کشور ترکيه و نائب قهرماني را در کارنامه خود دارد و جزو تيم‌هاي درجه يک اين کشور محسوب مي‌شود.

وي با تقدير از سرمربي حريف امروز استقلال گفت: معمولا وقتي مي‌خواهيد با اين تيم‌ها بازي کنيد، از شما مبالغ زيادي دريافت مي‌کنند ولي چون گونش به فوتبال ايران اشراف دارد و استقلال را مي‌شناسد قبول کرد که هزينه‌اي از ما دريافت نشود.

سرپرست تيم استقلال با ابراز رضايت از وضعيت اردويي آبي‌پوشان در کشور ترکيه گفت: خوشبختانه در تيم مصدومي نداريم و امروز به محلي مي‌رويم که تيم‌هاي پيکان و پرسپوليس در آنجا حضور دارند.

ماجدي در پاسخ به اين سؤال که ملي‌پوشان اين تيم کي به اردوي استقلال اضافه مي‌شوند، گفت: طي صحبتي که داشتم فعلا هنوز بحث قرارداد آنها کامل نشده ولي در صورت محقق شدن اين موضوع در 3-4 روز آخر به جمع ما اضافه خواهد شد.

وي در خصوص بازي دوستانه دوم آبي‌پوشان و اينکه قرار است با چه تيمي بازي شود، گفت: ما کلا در ترکيه دو بازي دوستانه انجام مي‌دهيم ولي هنوز تيم دوم مشخص نشده و در حال رايزني هستيم.

سرپرست تيم استقلال در خصوص اينکه مسئولان ورزشگاه آزادي مدعي شده‌اند که براي هر بازي استقلال و پرسپوليس بايد رقمي معادل 270 ميليون به اين مجموعه پرداخت شود، گفت: استقلال و پرسپوليس زير نظر دولت کار و از اين طريق ارتزاق مي‌کنند. دولت و وزارتخانه بودجه تيم‌ها و همچنين پرداختي‌ها را کاهش داده و فکر مي‌کنم بايد سوبسيدي براي ما در نظر گرفته شود. نه اينکه بخواهيم چنين مبلغي را پرداخت کنيم.

ماجدي تاکيد کرد: امسال سال اولي است که مبلغ درآمد سازمان ليگ افزايش پيدا کرده و استقلال و پرسپوليس به خاطر بحث خصوصي‌سازي مي‌خواهند روي پاي خود بايستند. فکر مي‌کنم در وهله اول بايد مشکلات از پيش رو برداشته شود نه اينکه هزينه‌هاي ديگري هم پرداخت شود که مسلما اين موضوع کار را براي دو باشگاه سخت خواهد کرد. اگر قرار است چنين مبلغي پرداخت شود دولت شرايطي را در نظر بگيرد که نيمي از اين مبلغ را تقبل کند. همانطور که مي‌دانيد اين هزينه‌ها براي ورزش کردن انجام مي‌شود و با حضور تماشاگران در ورزشگاه، بزهکاري‌ها کمتر خواهد شد. در همه جاي دنيا شهرداري اين هزينه‌ها را مي‌پردازد و حالا اميدوارم که دولت اين کارها را انجام دهد. البته اين را هم بگويم که از هزينه زياد نگهداري چمن باخبر هستم و مي‌دانم که نگهداري يک مجموعه چقدر سخت و طاقت‌فرساست ولي اگر بخواهيم با اين پرداختي‌ها و اين شرايط سنگ‌اندازي کنيم دولت خودش در خصوصي‌سازي دچار مشکل خواهد شد.

وي در پايان گفت‌وگو با فارس در خصوص اينکه اگر مسئولان ورزشگاه آزادي براي دريافت اين مبلغ پافشاري کنند استقلال مي‌تواند اين هزينه را پرداخت کند،‌گفت: به اعتقاد من پرداخت چنين هزينه‌اي خيلي سخت است. مگر ما چقدر برآورده داريم که بخواهيم چنين رقمي فقط براي استاديوم آزادي بپردازيم. يکي از مشکلات سال‌هاي گذشته ما اجاره کردن هتل‌ها بود که اگر بدهي ما به يک حد خاصي مي‌رسيد مسئولان هتل در صورت عدم تسويه اجازه نمي‌دادند در آن هتل حضور پيدا کنيم. فکر مي‌کنم اگر جريان استاديوم آزادي جدي شود دو باشگاه استقلال و پرسپوليس با اين اضطراب روبرو خواهند شد که اگر مثلا پول ورزشگاه پرداخت نشود ممکن است هر آن بازي هر دو تيم در اين ورزشگاه برگزار نشود که در اين صورت مي‌دانيد چه مشکلاتي به وجود خواهد آمد. به اعتقاد من پرداخت اين مبلغ سنگين است و باز هم تاکيد مي‌کنم نمي‌خواهم بگويم اين رقم زياد است اما ما توان پرداخت چنين مبلغي را به ورزشگاه آزادي نداريم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.