دوشنبه، ۰۸ آبان ۹۶ - ۰۸:۳۹
کهکشان راه‌ شیری

ماده موجود در کهکشان راه‌ شیری موضوعی است که اخیر مورد تحقیق دانشمندان قرار گرفته و در این میان نتایج یک پژوهش دانشگاهی…

ماده موجود در کهکشان راه‌ شیری موضوعی است که اخیر مورد تحقیق دانشمندان قرار گرفته و در این میان نتایج یک پژوهش دانشگاهی تازه نشان می‌دهد که نیمی از ماده موجود در کهکشان راه‌ شیری از جایی در دوردست کائنات آمده است. تاکنون تصور قالب این بود که مواد تشکیل‌دهنده زمین و در نتیجه بدن انسان، از کهکشان راه‌ شیری و به‌طور خاص منظومه شمسی به سیاره ما آمده‌اند و در اینجا زندگی را شکل داده‌اند اما نتایج پژوهشی تازه، این نظریه را رد کرده است. در ادامه با میهن پست همراه شوید.

ماده موجود در کهکشان راه‌ شیری اگر چه به طور کلی کشف نشده است اما پژوهشگران دانشگاه «نورث‌وسترن» اخیرا با استفاده از یک ابرکامپیوتر نحوه فعالیت سوپرنواها – ابرنواختر – و ابرسیاه‌چاله‌ها را در کهکشان‌های دوردست بررسی کرده‌اند و به‌ این نتیجه رسیده‌اند که نیمی از ماده موجود در اطراف ما با باد بین‌ کهکشانی از جایی نزدیک به 100 میلیون سال‌نوری دورتر به اینجا آورده شده است.

ماده موجود در کهکشان راه‌ شیری

ماده موجود در کهکشان راه‌ شیری

این مواد با جریانی از مواد که اندازه آن ها از اتم تا صخره‌های آسمانی متغیر است، با سرعت صدها هزار کیلومتر در ثانیه حرکت می‌کند و فضای بین کهکشانی را در می‌نوردد. این جریان، گازها و اتم موادی را که از سوپرنواهای دور دست منتشر یا از میدان نزدیک سیاه‌چاله‌ها شلیک می‌شوند را با خود به سوی دیگر کائنات منتقل می‌کند.

نتیجه پژوهش تازه در خصوص ماده موجود در کهکشان راه‌ شیری که با مدل کامپیوتری ارائه شده است، در واقع اثبات می‌کند که نیمی از وجود ما در زمان تشکیل ستاره‌ها و تشکیل منظومه خورشیدی و راه‌ شیری، از جایی که هرگز نخواهیم دید به این نقطه رسیده است. پژوهشگران امیدوارند با تنظیم تلسکوپ هابل و آنچه این تلسکوپ می‌بیند این کشف را تکمیل کنند.

[highlight]منبع[/highlight]   Engadget

یک دیدگاه برای “ماده موجود در کهکشان راه‌ شیری از کجا آمده است ؟”

  1. مريم گفت:

    همه اینها از اراده و قدرت خدا تشکیل شده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.