پنجشنبه، ۲۹ خرداد ۹۳ - ۰۹:۵۴

شکست سنگين چهار بر صفر تيم ملي فوتبال پرتغال برابر آلمان يکي از سنگين‌ترين شکست‌هاي مرحله گروهي جام‌جهاني 2014 برزيل بود. به نقل…

شکست سنگين چهار بر صفر تيم ملي فوتبال پرتغال برابر آلمان يکي از سنگين‌ترين شکست‌هاي مرحله گروهي جام‌جهاني 2014 برزيل بود.

به نقل از ايسنا، در اين ديدار کريستيانو رونالدو، کاپيتان پرتغال نتوانست انتظارات را برآورده کند و مانع از شکست سنگين تيمش شود. البته نبايد فراموش کنيم که اخراج پپه هم در نيمه نخست سهم بسزايي در رقم خوردن اين نتيجه داشت. ديگو آرماندو مارادونا به تحليل اين ديدار پرداخت. او درباره رونالدو گفت: رونالدو نتوانست بازي‌هاي خوب خود در رئال مادريد را در ترکيب پرتغال هم به نمايش بگذارد. او در ديدار برابر آلمان فرصت بسيار کمي براي گلزني داشت؛ چرا که مدافعان آلمان تمام فضاها را بسته بودند و رونالدو به تنهايي نمي‌توانست کاري انجام دهد. آخرين باري که رونالدو در جام‌جهاني گلزني کرده است در سال 2010 در ديدار برابر آمريکا بود. او نهايت تلاش خود را مي‌کند تا در دومين ديدار تيمش خوب ظاهر شود و زمينه را براي پيروزي مهيا کند.

او افزود: درست است که پرتغال شکست سنگيني را برابر آلمان متحمل شد اما اين تيم مي‌تواند در دو ديدار آينده خود جبران کند و جواز صعود به دور بعد را به دست آورد. پرتغال دو ديدار حساس برابر غنا و آمريکا پيش رو دارد. رونالدو مي‌تواند در اين دو ديدار نقش تعيين کننده‌اي داشته باشد. پرتغال به او نياز دارد.

مارادونا در ادامه سخنان خود به ستايش از توماس مولر، مهاجم جوان ژرمن‌ها پرداخت و گفت: مولر بازيکني بدون عضله است با اين حال پرتغال را نابود کرد و به تنهايي سه گل به ثمر رساند. او همچين باعث اخراج پپه از ميدان شد. واقعا مسخره بود که پپه چنين حرکتي را انجام دهد. رفتار او احمقانه بود. او واقعا غيرحرفه‌اي برخورد کرد و مستحق اخراج بود.

مارادونا در پايان سخنان خود درباره پنالتي‌اي که داور براي ژرمن‌ها گرفت، گفت: پنالتي درست و واضح بود. ژائو پريرا خطاي آشکاري روي گوتسه انجام داد و داور به درستي اعلام ضربه پنالتي کرد. آلمان تيم بسيار خوبي است و بايد همه مواظب اين تيم باشند. آلمان در تمام جام‌هاي جهاني خوب ظاهر شده و همواره تيم خوبي داشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.