پنجشنبه، ۲۴ فروردین ۹۶ - ۱۰:۵۸
مار معتاد

مار معتاد ۱۸۳سانتیمتری در حالی سر از مرکز ترک اعتیاد درآورد که سال گذشته ، وقتی که نیروهای پلیس استرالیا به یک کارگاه تولید…

مار معتاد ۱۸۳سانتیمتری در حالی سر از مرکز ترک اعتیاد درآورد که سال گذشته ، وقتی که نیروهای پلیس استرالیا به یک کارگاه تولید مواد مخدر یورش بردند ، انتظار داشتند چندین کیلو کریستال ، وسایل مربوط به ساختن مواد مخدر و مقدار زیادی پول نقد پیدا کنند.اما، وقتی که نیروهای امنیتی داشتند محل را می‌گشتند، یک مار پیتون ۱۸۳ سانتیمتری هم پیدا کردند که همه نشانه‌های معتاد بودن را نشان می‌داد. به نظر می‌رسد که گازها و ذره‌های شیمیایی و مواد مخدر از طریق تماس با پوست مار، وارد جریان خون او شده بود. در ادامه با میهن پست همراه شوید.

هفت ماه پس از آن ماجرا ، حالا این مار معتاد “پرخاشگر” با کمک “هم‌سلولی‌ها” در مرکز اصلاحی در سیدنی اعتیادش را ترک کرده و رفتارش هم دوباره عادی شده است و البته در این مدت ۱۴ زندانی که بخشی از یک برنامه دولتی ویژه برای محافظت کردن از حیات وحش هستند ، مسئولیت بهبود مار پیتون را بر عهده داشتند.

البته این مار معتاد تنها حیوانی نیست که در زندان جان مورونی آب خنک می‌خورد. بلکه در این مرکز از ۲۵۰ حیوان – شامل کانگورو، والابی، وامبت و انواع پرنده‌های محلی – مراقبت می‌شود.

این برنامه نزدیک به ۲۰ سال قدمت دارد و به گفته مسئولان زندان علاوه بر بهبود دادن حیات وحش، در اصلاح رفتار حیوان هم نقش مهمی دارد. به گفته ایوان کالدلر، مدیر زندان، “فراهم کردن فرصتی برای زندانی‌ها که بتوانند در آن مسئولیت مراقبت از یک حیوان را ر عهده بگیرند، یک نکته بسیار مثبت و موثر در تغییر دادن رفتار آن‌ها است.”

اما، مار معتاد این داستان همچنان بخشی از یک پرونده قانونی است و به همین دلیل هویت و نام او اعلام نشده و باید همچنان مدتی در زندان باقی بماند. قرار است پس از برگزاری جلسه‌های محاکمه در دادگاه و اختتام یافتن این پرونده، مار هم از زندان آزاد و به محلی جدید منتقل شود.

با هم در میهن پست تصاویری از این مار معتاد ۱۸۳سانتیمتری را تماشا می کنیم

[highlight]منبع[/highlight]   bbc

2 دیدگاه برای “مار معتاد ۱۸۳سانتیمتری که سر از مرکز ترک اعتیاد درآورد !”

  1. گلکار گفت:

    شنیده بودم مارها معتاد میشن ولی این بار دیگه مطمئنم همه حیوانات هم معتاد میشن.

  2. شادی گفت:

    وای چه بزرگههههههههههه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *