سه شنبه، ۱۷ تیر ۹۳ - ۰۳:۴۳

ˈ منوچهر جعفرِی ˈ روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزو : این مهم در سایه اطلاع رسانی مناسب…

ˈ منوچهر جعفرِی ˈ روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزو : این مهم در سایه اطلاع رسانی مناسب و اصولی ، اثرگذاری رسانه های جمعی و همچنین مشارکت و همراهی اقشار مختلف مردم محقق شده است.

وی با بیان اینکه قیمت حامل های انرژی همسو با اجرای طرح هدفمند کردن یارانه ها در حال واقعی شدن است ، اظهار داشت : افزایش تعرفه مصرف برق از سویی و نهادینه شدن فرهنگ صرفه جویی از سویی دیگر باعث شده تا مردم در مصرف برق صرفه جویی کنند.

او ادامه داد: در بحث آموزش همگانی و با هدف نهادینه کردن مدیریت مصرف ، شرکت توزیع نیروی برق با ارایه آموزش به دانش آموزان مقطع ابتدایی ، زنان خانه دار و همچنین صاحبان صنایع ، اقدامات بسیاری مثبتی انجام داده است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق مازندران برپایی همایش های مختلف ، توزیع برشور ، حضور در برنامه های صدا و سیما و همچنین آموزش 70 تا 80 هزار دانش آموزش را ازجمله اقدامات این شرکت برای بهینه کردن مدیریت مصرف برق برشمرد.

جعفری گفت : شرکت برق مازندران پارسال در بین 42 شرکت ، رتبه نخست کشور را در مدیریت مصرف برق به خود اختصاص داد.

وی افزود : همچنین این شرکت در بین هفت شرکت دارای بیش از یک میلیون و 200 هزار مشترک در بحث مصرف بهینه و مدیریت مصرف برق ، رتبه نخست کشوری را کسب کرد.

جعفری میانگین مصرف برق در مازندران از ابتدای سال جاری تا عصر روز گذشته را یکهزار و 261 مگاوات اعلام کرد و گفـت : در صورت تعامل و همکاری بیش از پیش اقشار مختلف مردم و مسوولان ، تلاش می شود تابستان امسال هیچگونه خاموشی برق در استان اعمال نشود.

وی زمان اوج مصرف برق را از ساعت 11 صبح تا 16 عصر و از غروب آفتاب تا ساعت 24 شب ذکرکرد و افزود : یک سوم برق مصرفی مربوط به وسایل سرمایشی است.

او ادامه داد : با هدف صرفه جویی در مصرف برق مردم می توانند وسایل سرمایشی خود را بر روی درجه 25 تنظیم کنند.

وی هزینه تولید هر کیلووات برق را 830 ریال ذکرکرد و گفـت : این در حالی است که به طور میانگین از هر یک مشترکان بابت مصرف یک کیلووات برق 430 ریال دریافت می شود.

وی هزینه تولید یک مگاوات برق را بین هشت تا 10 میلیارد ریال برآورد کرد.

شرکت توزیع نیروی برق مازندران یک میلیون و 200 هزار مشترک را زیر پوشش دارد.

حدود 80 درصد مشترکان زیر پوشش شرکت توزیع نیروی برق مازندران را مشترکان خانگی تشکیل می دهند.ک/3

2501/1654

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.