پنجشنبه، ۰۱ آبان ۹۳ - ۰۷:۲۶

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی مازندران گفت: مازندران با داشتن 5151 زنبوردار، 419 هزار کلونی مدرن و بومی با میانگین 9.5 کیلوگرم…

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی مازندران گفت: مازندران با داشتن 5151 زنبوردار، 419 هزار کلونی مدرن و بومی با میانگین 9.5 کیلوگرم عسل در هر کندو رتبه‌ی پنجم کشوری را به خود اختصاص داده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه‌ی مازندران، «علیرضا عطایی‌نژاد» ظهر امروز(پنج‌شنبه اول آبان‌ماه) در نخستین جشنواره ملی عسل، در شهر شیرگاه اظهار کرد: زنبور اهمیت فراوانی دارد و از معدود حیواناتی است که در قرآن کریم از آن یاد شده است.

وی ادامه داد: بنابر نظر کارشناسان، عسل یکی از 1.143 فواید زنبور عسل است.

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی مازندران، ثابت گلی زنبور عسل و کمک به باروری گیاهان را از خواص زنبور عسل دانست و گفت: در یک مقاله تحقیقاتی نشان داده شد که در باروری گیاهان نابودی زنبور عسل نابودی قطعی جهان است.

عطایی‌نژاد با بیان اینکه مازندران با داشتن 5 هزار و 151 زنبوردار، 419 هزار کلونی مدرن و بومی با میانگین 9.5 کیلوگرم عسل در هر کندو رتبه 5 کشوری را به خود اختصاص داده است، گفت: مازندران با توجه به شرایط اقلیمی متفاوت دارای رتبه‌ی نخست در تنوع عسل است.

وی یادآور شد: مازندران در زنبور عسل و صادرات آن به کشورهای خلیج‌فارس دارای سابقه درخشان است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.