پنجشنبه، ۱۷ مهر ۹۳ - ۰۱:۳۲

به گزارش خبرنگار مهر، ربیع فلاح جلودار پیش از ظهر پنجشنبه در همایش فرصتهای سرمایه گذرای در محمودآباد بیان داشت: با روی کار…

به گزارش خبرنگار مهر، ربیع فلاح جلودار پیش از ظهر پنجشنبه در همایش فرصتهای سرمایه گذرای در محمودآباد بیان داشت: با روی کار آمدن دولت، امیدها در مردم بیشتر شد و دولت توان خود را برای برون رفت از مشکلات بسیج کرده است.

وی بیان داشت: حل و فصل پرونده هسته ای ایران در جریان بوده و فضای مناسبی در این زمینه شکل گرفته است و در حوزه داخلی نیز، تورم و رکود بخشی از توان دولت را گرفته که در این زمینه نیز تلاشهایی برای رفع مشکلات صورت گرفته است.

وی عنوان کرد: دولت درشرایط کنونی دست به سوی سرمایه گذاران دراز کرده است و مصمم به اجرای برنامه های توسعه ای در استان با اتکا بر اسناد بالادستی هستیم.

استاندار مازندران بیان داشت: رشد توسعه بدون توجه به سرمایه گذاری داخلی و خارجی ممکن نیست و در این راستا در تلاش هستیم تا از توان بخش خصوصی برای توسعه سرمایه گذاری بهره گیریم.

فلاح جلودار با اشاره به اینکه مازندران ششمین استان اقتصادی کشور به شمار می رود بیان داشت: این استان رتبه اول در بخش جاذبه های توریستی، و رتبه اول رد بخش تولید انواع محصولات کشاورزی را بخود اختصاص داده است.

استاندار مازندران تصریح کرد: برخورداری از زیرساختهای مناسب، قرارداشتن در مسیر جاده ابریشم، دریا و جنگل از فرصتها و مزیتهای سرمایه گذاری استان به شمار می رود.

وی با بیان اینکه دولت به تنهایی توان بهره گری از همه مواهب را ندارد، بیان داشت: جای بخش خصوصی در این حوزه خالی است و باید از ظرفیتهای آن بهره گیریم.

استاندار مازندران بیان اینکه دریا ظرفیت مهمی برای توسعه استان به شمار می رود، گفت: علاوه بر اینکه دریا مسیر مناسبی برای حمل و نقل دریایی و گردشگری است، دارای منابع و ذخایر عظیمی بوده که باید از آن برای توسعه بهره گرفت و فرصتهای خوبی برای پرورش آبزیان و ماهیان خاویاری در قفس وجود دارد.

ربیع فلاح با اشاره به شناسایی 122 منطقه نمونه گردشگری در مازندران یادآور شد: برای بهره گیری از ظرفیتهای این بخش باید برنامه ها و طرح های اقتصادی تدوین شود.

وی وجود محیط مناسب برای کسب و کار را لازمه سرمایه گذاری دانست و گفت: نبود محیط مناسب و فاصله داشتن با آن سبب شده تا بهره وری اندک باشد و در سرمایه گذاری ها موفق نباشیم.

استاندار مازندران، صدور مجوزها را از شاخص هایی برای بهبود کسب و کار بیان کرد و گفت: پنجره واحد در استانداری ایجاد شده و در تلاش هستیم تا پنجره واحد مجازی نیز برای صدور مجوزهای سرمایه گذاری ایجاد کنیم.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی نیز با بیان اینکه مازندران به کل کشور تعلق دارد، خواستار توجه ملی به این استان شد.

حجت الاسلام علی اکبر ناصری با اشاره به منع استقرار صنایع در برنامه چهارم در استان مازندران بیان داشت: این امر سبب توسعه نیافگی صنعت در استان شده بود و خوشبختانه اکنون این منع، حذف شده است.

وی اظهار داشت: در برنامه ششم، آیین نامه هشت گانه حمایت از صنعت و معدن در استان های شمالی بویژه مازندران باید اجرایی شود و باید در این راستا، مسئولان امر همراهی داشته باشند.

حجت الاسلام ناصری به محورهای ارتباطی استان اشاره و اضافه کرد: مقرر شد بودجه محورهای منتهی به شمال در سال جاری تخصیص 100 درصدی داشته باشد.

حجت الاسلام ناصری توسعه خط ریلی گرگان به مشهد را از دیگر نیازها برشمرد و خواهان تسریع در اجرای آن شد.

وی با بیان اینکه مازندران متعلق به همه کشور است، عنوان کرد: جای مسئولانی که رویکرد مخالف توسعه دارند در استان نیست و باید منتقل شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.