دوشنبه، ۲۳ تیر ۹۳ - ۱۱:۱۲

برای تهیه ماسك از چای سیاه نیز مقداری چای سیاه را با شكر قهوه‌ای در ظرفی بجوشانید و اجازه بدهید تا درجه 40-37…

برای تهیه ماسك از چای سیاه نیز مقداری چای سیاه را با شكر قهوه‌ای در ظرفی بجوشانید و اجازه بدهید تا درجه 40-37 خنك شود. به این مخلوط آرد اضافه كنید و آن را روی صورت بزنید و بعد از 15 دقیقه آب بكشید.

ماسک‌ شیر

كره‌ای‌ها از شیر برای پاك‌ كردن صورت استفاده می‌كنند و معتقدند شیر به نرم و لطیف‌شدن پوست كمك می‌كند. برای این منظور مقداری شیر كم‌چرب یا پرچرب را در كاسه‌ای بریزید و به كمك پنبه روی صورت بمالید. 15 تا 20 دقیقه صبر كنید تا شیر روی صورت خشك شود بعد آن را آب بكشید و از یك كرم مرطوب‌كننده استفاده كنید.

ماسک‌ چای سبز

چای سبز قدرت پاك‌ كنندگی عمقی پوست را دارد و باعث نرم و لطیف شدن آن می‌شود و بهبود دهنده بیماری‌های پوستی است. میزان بالای نوعی آنتی‌اكسیدان به نام EGCG در چای از پوست در برابر رادیكال‌های آزاد محافظت و به نوسازی سلول‌های پوستی كمك می‌كند. این آنتی‌اكسیدان همچنین عملكردی ضدالتهابی دارد و از افتادگی پوست پیشگیری می‌كند.

انواع چای حاوی ویتامین‌های A، B، C، E، P، تانین، فلاونول و فلور هستند. چای سبز در مقایسه با سایر چای‌ها، ویتامین C و چای سیاه ویتامین E بیشتری دارد و می‌توان از آنها به عنوان ماسك‌های روزانه استفاده كرد. برای تهیه ماسک چای، آن را دم كنید و اجازه بدهید در یخچال خنك شود. بعد صورتتان را با آن بشویید و از یك حوله گرم روی صورت استفاده كنید. سپس صورتتان را مجددا با چای سبز خنك‌شده آب بكشید.

همچنین می‌توانید 2قاشق غذاخوری خاك سفید را با چای سبز دم‌شده و 2 قطره اسانس درخت چای مخلوط كنید و آن را روی صورت بمالید. بعد از 15 دقیقه آن را بشویید. برای تهیه ماسك از چای سیاه نیز مقداری چای سیاه را با شكر قهوه‌ای در ظرفی بجوشانید و اجازه بدهید تا درجه 40-37 خنك شود. به این مخلوط آرد اضافه كنید و آن را روی صورت بزنید و بعد از 15 دقیقه آب بكشید.

ماسک‌ برنج

برنج حاوی ویتامین E، اسیدهای چرب اصلی و نشاسته است که به نرمی پوست کمک می‌کند. همچنین برنج به افزایش رطوبت پوست و تحریك و نوسازی سلولی پوستی و استحكام پوست كمك می‌كند. ماسک برنج در کره طرفدار دارد.

برای تهیه ماسك برنج ابتدا آن را آبكش كنید. آب به دست آمده سفید و حاوی نشاسته است و از آن می‌توان به عنوان لوسیون استفاده كرد. از آرد برنج هم می‌توانید ماسك نرم‌كننده درست کنید. این ماسك به‌خصوص برای پوست‌های حساس مناسب است. برای این منظور ابتدا مقداری روغن كنجد روی بدن بمالید بعد یك قاشق غذاخوری آرد برنج را با شیر مخلوط كنید و لایه‌ای ضخیم روی پوست قرار دهید. بعد از 15 دقیقه آن را بشویید. این ماسك آرام‌بخش، نرم‌كننده و روشن‌كننده پوست است.

ماسک‌آب گازدار

كره‌ای‌ها از آب گازدار برای روشن كردن پوستشان استفاده می‌كنند. آب گازدار غنی از ریزمغذی‌هایی مثل كلسیم، منیزیم و بی‌كربنات است و به پاك شدن آلودگی‌ها از روی پوست و افزایش جریان خون كمك می‌کند. مراقب باشید که از آب گازدار برای شستشوی روزانه پوست استفاده نکنید زیرا به شدت محرك است.

ماسك تخم‌مرغ و عسل

برای تهیه این ماسک سفیده تخم‌مرغ را با یك قاشق غذاخوری عسل مخلوط كنید و قبل از خواب روی صورت بمالید. اجازه بدهید ماسك روی صورتتان خشك شود. بعد آن را با آب ولرم بشویید. سفیده تخم‌مرغ محرك سلول‌های پوستی و افزایش‌دهنده جریان خون است و تاثیرات آن در تسریع بهبود زخم‌های پوستی و سوختگی به اثبات رسیده است.

ماسك عسل

یك قاشق غذاخوری عسل را با شیرخشك و سفیده تخم‌مرغ مخلوط كنید و به كمك یك دستمال روی صورت قرار دهید. بعد از 20 دقیقه می‌توانید آن را بشویید. این ماسك مخصوصا برای افرادی كه پوست خشكی دارند مناسب است و انجام آن هر 2 هفته یكبار توصیه می‌شود.

منبع: salamat.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.