جمعه، ۱۶ آبان ۹۹ - ۱۲:۴۲
ماشین پرنده PAL-V Liberty

ماشین پرنده PAL-V Liberty در حالی به زودی وارد بازار خواهد شد که این ماشین پرنده مجوز حرکت در جاده ها را نیز…

ماشین پرنده PAL-V Liberty در حالی به زودی وارد بازار خواهد شد که این ماشین پرنده مجوز حرکت در جاده ها را نیز دریافت کرده است. در ادامه با ما همراه شوید.

یک ماشین پرنده سه چرخ به قیمت ۲۷۰,۰۰۰ پوند که در هلند ساخته شده مجوز حرکت در جاده ها را دریافت کرده است. این خودرو که PAL-V Liberty نام دارد مجوزهای لازم را توسط رگولاتور خودروهای موتوری در اروپا دریافت کرده و سازندگان هلندی این خودرو توانسته اند نام این محصول به عنوان خودرویی که می تواند در جاده های شهری و برون شهری حرکت کند را ثبت کرده اند. به همین زودی ۸۰ سفارش برای این ماشین پرنده ثبت شده و استارتاپ سازنده امیدوار است محصول خود را در سال ۲۰۲۲ به عنوان هواپیما به فروش برساند.

نمونه اولیه این ماشین پرنده برای اولین بار در سال ۲۰۱۲ به پرواز درآمد و نمونه نهایی نیز که قرار است در هند ساخته شود حدود ۳۰۰,۰۰۰ هزار یورو معادل ۲۷۰,۰۰۰ پوند قیمت خواهد داشت. دارندگان آینده این ماشین پرنده باید گواهینامه خلبانی برای کنترل این خودرو پرنده را داشته باشند، خودرویی که ۱۱۰ مایل بر ساعت در هوا سرعت داشته و می تواند صدها مایل با یک باک سوخت را طی کند در حالی که سرعت نهایی آن روی زمین ۱۰۰ مایل بر ساعت عنوان شده است. این ماشین پرنده دارای دو سرنشین و موتور چهار سیلندر بوده که ۲۳۰ اسب بخار نیرو تولید می کند.

این خودرو قادر است تنها در عرض ۱۰ دقیقه از حالت سه چرخ به یک ژیروکوپتر تبدیل شده و در عرض ۸ ثانیه نیز سرعت آن از صفر به صد کیلومتر خواهد رسید. مایک استکلنبرگ، رییس بخش تکنیکی کمپانی Liberty درباره محصول خود گفته است: «ما سال ها در حال همکاری با مقامات حمل و نقل جاده ای بودیم تا به این توافق دست پیدا کنیم. تیم سازنده بسیار هیجان زده است و بسیار چالش برانگیز بود که بتوانیم یک هواپیمای تا شدنی داشته باشیم که تمامی تست های جاده ای را پشت سر می گذارد». کمپانی های پورشه و بوئینگ نیز در حال کار بر روی تاکسی های هوایی به شکل پهپاد هستند که در سال ۲۰۲۵ آماده فروش خواهند بود.

ماشین پرنده Liberty از فیبر کربن، تیتانیوم و آلومینیوم ساخته شده، ۱۵۰۰ پوند (۶۸۰ کیلوگرم) وزن داشته و برای پرواز و فرود آمدن تنها به یک باند به ترتیب به طول ۵۴۰ فوت (۱۶۵ متر) و ۱۰۰ فوت (۳۰ متر) دارد. سیستم کنترل و هدایت آن شبیه موتورسیکلت بوده و راننده چه در هوا و چه در روی زمین با استفاده از یک دسته کنترل آن را هدایت خواهد کرد. تیغه های این ماشین پرنده نیز طوری طراحی شده اند که با فشار دادن یک دکمه تا شده و مانند بال های خفاش روی سقف خودرو جمع می شوند.

باهم در میهن پست تصاویری از ماشین پرنده PAL-V Liberty را تماشا خواهیم کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *