چهارشنبه، ۱۸ تیر ۹۳ - ۰۹:۵۹

نخست وزیر عراق امروز (چهارشنبه) در سخنانی اظهار کرد: نمی‌توان در قبال این مساله سکوت اختیار کرد که اربیل مقر اعضای داعش و…

نخست وزیر عراق امروز (چهارشنبه) در سخنانی اظهار کرد: نمی‌توان در قبال این مساله سکوت اختیار کرد که اربیل مقر اعضای داعش و تروریست‌ها شود.

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه سومریه نیوز عراق، نوری مالکی، نخست وزیر عراق که دوره ریاست وی پایان یافته است در سخنانی عنوان داشت: تقسیم و تجزیه عراق زبان روزانه برخی شده است و آن‌ها در سخن گفتن در مورد تقسیم عراق هیچ شرم و حیایی ندارند.

وی در ادامه عنوان داشت: نمی‌توان در قبال این مساله سکوت کرد که اربیل مقر اعضای داعش و تروریست‌ها شود.

نوری مالکی عنوان داشت: دیگر چیزی بر عراقی‌ها در خصوص افرادی که تبانی می‌کنند و پشت دیگران را خالی می‌گذارند مخفی نمانده است.

وی عنوان داشت: استان‌ها یکی پس از دیگری پاکسازی می‌شود و ما تا پاکسازی آخرین هدف در عراق متوقف نخواهیم شد.

نوری مالکی در سخنرانی هفتگی خود گفت: برخی از کشورها و نظام‌های سیاسی همچنان به حمایت خود از داعش ادامه می‌دهند. اوضاع درعراق نیازمند موضعی قاطعانه است تا اوضاع امنیتی به حالت طبیعی بازگردد. ما طرف‌های داخلی و خارجی که در توطئه‌ عراق دست داشته‌اند را مشخص کردیم.

وی خاطرنشان کرد: برخی از سیاستمداران میخی را میان اقشار مردم کوبیدند که علت آن طمع‌هایی بود که هیچ رابطه‌ای با قانون اساسی ندارد. آنچه که در موصل، صلاح‌الدین و کرکوک رخ می‌دهد هم مضر و هم مفید است و آگاهی‌ها را بیشترکرده و توجه‌ها را به توطئه داخلی و خارجی و داعشی و تکفیری و طائفه‌ای که علیه عراق صورت می‌گیرد جلب می‌کند.با این حال نیرنگ و توطئه بدون مجازات و بی‌پاسخ نخواهد ماند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.