پنجشنبه، ۱۱ اردیبهشت ۹۳ - ۰۶:۰۰

نوری مالکی در بیانیه‌ای بعد از پایان انتخابات پارلمانی عراق تاکید کرد که دولتش به عهد خود در زمینه برگزاری انتخابات در زمان…

نوری مالکی در بیانیه‌ای بعد از پایان انتخابات پارلمانی عراق تاکید کرد که دولتش به عهد خود در زمینه برگزاری انتخابات در زمان معین خود عمل کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت شبکه سومریه نیوز، نوری مالکی، نخست وزیر عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد که دولت به عهد خود در زمینه برگزاری انتخابات پارلمانی با آمادگی لازم و ایجاد فضای رقابتی بی‌طرف با شرایط مناسب عمل کرد.

وی تصریح کرد: تروریست‌ها نتوانستند بر روند انتخابات تاثیر بگذارند و فضای انتخابات را مسموم کنند.

نخست وزیر عراق افزود: ما با مشکلات، شایعه‌ها و دروغ‌هایی رو به رو بودیم که افرادی که نسبت به برگزاری انتخابات تردید داشتند آن را ترویج کردند و تلاش کردند تا روند انتخابات را به تاخیر بیندازند یا با شکست رو به رو کنند.

وی خاطرنشان کرد: نیروهای مسلح و سیستم‌های امنیتی وظیفه خود را در حمایت از روند انتخابات انجام دادند.

وی از تمامی شهروندان شجاع عراقی و نسبت به مسئولیت‌پذیری آن‌ها تقدیر کرد و گفت: مشارکت گسترده آن‌ها موجب شگفتی جهان و ابراز احترام جهانیان به مردم عراق شده است. عراقی‌ها تجربه دموکراسی را به عنوان تنها راهکار ساخت عراق انتخاب کردند.

مالکی ابراز امیدواری کرد که نتایج انتخابات موجب تسهیل تشکیل دولت در اسرع وقت شود.

وی از کمیسیون عالی مستقل انتخابات عراق و عملکرد آن تشکر کرد و از این کمیسیون خواست همچنان به صورت شفاف به شمارش آرا بپردازد.

نوری مالکی از رهبران جهان و مسئولان بین‌المللی که نسبت به تجربه دموکراسی شفاف عراق ابراز خوشحالی کردند، تشکر کرد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.