چهارشنبه، ۲۱ خرداد ۹۳ - ۰۳:۰۷

نخست وزیر عراق اعلام کرد نیروهای مسلح این کشور شهر موصل را در ۲۴ ساعت آینده از کنترل گروه دولت اسلامی عراق و…

نخست وزیر عراق اعلام کرد نیروهای مسلح این کشور شهر موصل را در ۲۴ ساعت آینده از کنترل گروه دولت اسلامی عراق و شام (داعش) خارج خواهند کرد.

به گزارش واحد مرکزی خبر به نقل از خبرگزاری نهرین از بغداد ، نوری مالکی خواستار بازنگری در ساختار تشکیلات امنیتی عراق شد و طرح های جدیدی برای پاکسازی موصل از وجود گروه های مسلح تروریست ترسیم کرد.

خبر می رسد ،  گروه داعش کنترل ایستگاه های برق فشار قوی در منطقه بیجی واقع در شمال تکریت را که تامین کننده برق استان های بغداد ، صلاح الدین و کرکوک است بدست گرفتند.

مناطقی از تکریت در خاموشی بسر می برد.

سلاحهای اسرائیلی در دستان داعش

خبرگزاری نهرین  به نقل از منابع آگاه در استان نینوا اعلام کرد : گروه های تروریستی که بر مقرهای دولتی در نینوا مسلط شده اند سلاح های اسرائیلی در اختیار دارند که بسیار قدرتمندتر از سلاح های ارتش عراق است.

این منابع  افزودند : خودروهایی که تروریست ها در اختیار دارند خودروهای مدل های  2014 است و بیشتر تسلیحات نظامی آنها اسرائیلی است .

همین خبرگزاری افزود : گروه داعش  شمار زیادی از سلاح ها و خودروهای به غنیمت گرفته از ارتش عراق در موصل را به سوریه منتقل کرده است.

گروه تروریستی  داعش دیروز  شهر موصل را به طور کامل در اختیار  گرفت . این گروه همچنین با حمله به زندانهای  بادوش ، التسفیرات و زندان مدیریت مبارزه با تروریسم هزاران  زندانی را آزاد کردند. افراد مسلح داعش با حمله به انبارهای سلاح همه انواع سلاحهای سنگین از جمله بالگردها و خودروهای زرهی و تانکها را در اختیار دارند . با یورش افراد مسلح داعش مردم  موصل  در حال فرار از این  شهر  هستند.

تاکید آیت الله سیستانی بر همدلی  و وحدت

خبر دیگر اینکه  دفتر آیت الله سیستانی در بیانیه ای  با ابراز نگرانی شدید از تحرکات نظامی و حملات اخیرافراد مسلح وابسته به گروه دولت اسلامی در عراق و شام ( داعش ) در استان نینوا و برخی مناطق  مجاور آن ،  از دولت عراق و رهبران سیاسی کشور خواست  در این شرایط حساس و خطرناک اتحاد و همدلی خود را حفظ و  برای نابودی  تروریستها تلاش کنند.

نگرانی دبیر کل از اقدامات داعش

دبیرکل سازمان ملل نیز ضمن ابراز نگرانی از  وخامت اوضاع  امنیتی در موصل و آوارگی هزاران نفر از  مردم  این شهر ؛ حملات تروریستی به  استانهای الانبار ،بغداد ،دیاله ،نینوا و صلاح الدین را که کشته و زخمی شدن دهها نفر از غیرنظامیان  شده  است را بشدت محکوم  کرد.

کمال الساعدی عضو ائتلاف دولت قانون نیز گفت : خیانتهای برخی مسئولان سیاسی و نظامی باعث شد که شهر موصل به دست گروه ترورستی داعش بیفتد.

وی افزود :  هدف این بود که درگیریهای سوریه به سمت عراق کشانده شود. زیرا شکست طرحهای تروریستی در سوریه به این مسائل منجر شد . مدت زمانی است که عراق یکی از اهداف تروریستها بود تا پس از شکست در سوریه وارد عراق شوند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.