سه شنبه، ۱۱ شهریور ۹۳ - ۱۱:۳۱

رئیس اتحادیه طلا و جواهر مشهد گفت: اولین جلسه پس از تعطیلات مجلس با موضوع ارزش افزوده برگزار خواهد شد و برای تغییر…

رئیس اتحادیه طلا و جواهر مشهد گفت: اولین جلسه پس از تعطیلات مجلس با موضوع ارزش افزوده برگزار خواهد شد و برای تغییر این قانون تصمیم‌گیری می‌شود.

باقر معبودی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه خراسان، بیان کرد: طی دو ماه گذشته بحث قانون ارزش افزوده را پیگیری کردیم و جلسات متعددی با کمیسیون مجلس در این زمینه برگزار شد.

وی ادامه داد: پس از رایزنی‌های صورت گرفته و بحث در خصوص مشکلاتی که در حوزه ارزش افزوده متوجه اصناف مختلف از جمله صنف طلا و جواهر است، مقرر شد اولین جلسه پس از تعطیلات مجلس در اوایل مهر با موضوع ارزش افزوده برگزار شود که برای حذف این قانون تصمیم‌گیری می‌شود.

معبودی‌نژاد در خصوص مشکلات حال حاضر قانون مالیات بر ارزش افزوده اظهار کرد: در حال حاضر این قانون دچار نقایصی است چرا که مالیات باید بر روی سود کالا قرار داده شود اما در این قانون، طلا یک کالای زینتی حساب شده و مالیات به کل آن تعلق می‌گیرد که این امر مشکلات زیادی را متوجه صنف طلا فروشان و مردم کرده است.

وی بیان کرد: طبق ماده 3 مصوب قانون مجلس شورای اسلامی، مالیات بر ارزش افزوده به مابه‌التفاوت ارزش کالا تا فروش تعلق می‌گیرد اما چیزی که در حال حاضر محقق می‌شود دریافت مالیات از کل کالاها است که این برخلاف قانون است.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر مشهد با بیان اینکه صنف طلا یک صنف بسیار شفاف است، اظهار کرد: هیچ صنفی مانند صنف طلا فروشان با ذکر نرخ روزانه اقدام به فروش نمی‌کنند اما این امر در صنف طلا فروشان محقق می‌شود. با توجه به مشکلاتی که در حوزه مالیات بر ارزش افزوده وجود دارد تاکنون ضررهای زیادی متوجه این صنف و مصرف‌کننده طلا شده که امیدواریم با تغییر در این قانون مشکلات موجود حل شود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *