چهارشنبه، ۲۸ خرداد ۹۳ - ۰۱:۱۵

مرتضی اکبرپور روز سه شنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا افزود: سازمان مدیریت بحران کشور به منظور تامین زیرساخت های…

مرتضی اکبرپور روز سه شنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا افزود: سازمان مدیریت بحران کشور به منظور تامین زیرساخت های لازم برای مقابله اصولی با انواع بحران ها از جمله آتش سوزی جنگل ها و مراتع برنامه های مطلوبی را مدنظر دارد.

وی بیان کرد: جنگل ها و مراتع تجدید ناپذیر بوده و احیای آنها نیازمند گذشت سالیان متمادی است و بر این اساس باید در حفظ و نگهداری این مواهب خدادادی تلاش لازم انجام شود.

اکبرپور اظهار کرد: یکی از سیاست های سازمان مدیریت بحران کشور توانمندسازی مردم و مسوولان اجرایی 11 استان حاشیه زاگرس از جمله کهگیلویه و بویراحمد برای پیشگیری و مهار آتش سوزی جنگل ها و مراتع است.

وی با اشاره به اینکه مقابله با آتش سوزی جنگل ها و مراتع در مراحل اولیه موجب تسهیل در مهار آن می شود، عنوان کرد: از مدیران اجرایی و مسوولان ستاد مدیریت بحران 11 استان حاشیه زاگرس خواسته شده علاوه بر ارایه برنامه های خود برای مقابله با آتش سوزی جنگل ها و مراتع هماهنگی های لازم را در این زمینه داشته باشند.

اکبرپور ابراز داشت: از اوایل تیر امسال یک فروند چتربال ماهانه 15 روز برای مقابله با انواع سوانح از جمله آتش سوزی جنگل ها و مراتع در یاسوج مرکز کهگیلویه و بویراحمد مستقر می شود.

وی افزود: دستگاه های اجرایی کهگیلویه و بویراحمد کمبودهای تجهیزاتی و امکاناتی خود در زمینه مقابله با انواع حوادث و سوانح پیش بینی نشده را به سازمان مدیریت بحران کشور اعلام کنند تا از طریق سازمان های مرتبط شامل حفاظت محیط زیست و منابع طبیعی تامین و در اختیار آنان قرار گیرد.

اکبرپور گفت: به مردم ساکن در حاشیه جنگل ها و مراتع از جمله در کهگیلویه و بویراحمد باید آموزش های لازم در زمینه مهار آتش سوزی این مواهب خدادادی و جلوگیری از گسترش آن ارایه شود.

7535/671

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.