جمعه، ۰۹ آبان ۹۳ - ۰۴:۵۱

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام محمود ترابی در خطبه های نمازجمعه این هفته شاهرود با تاکید بر اینکه هر چه داریم از…

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام محمود ترابی در خطبه های نمازجمعه این هفته شاهرود با تاکید بر اینکه هر چه داریم از عاشورا و محرم است، تصریح کرد: امام حسین(ع) و اصحاب باوفایش با قیام خود در مقابل کفر و حکومت باطل و ظالم وقت موضع شفاف گرفت و با امر به معروف و نهی از منکر درسی به همه ما داد که در تاریخ ماندگار شد.

وی برگزاری آئین پر شور آئین سنتی و ویژه “یا عباس یا عباس” شاهرود را برگرفته از عشق و ارادت مردم این شهرستان به اهل بیت عصمت و طهارت(ع) دانست و گفت: نظم و همت جوانان در این مراسم قابل تقدیر است و امیدواریم مراسم روز یازدهم محرم نیز که هر ساله با شکوه خواصی برگزار می شود نیز هرچه پر شورتر انجام شود.

خطیب جمعه شاهرود برگزاری این گونه آئین ها را خصوصا با سبک و سیاق سنتی برای از بین بردن معضلات فرهنگی، اجتماعی و اخلاقی جامعه بسیار مفید دانست و تصریح کرد: به این گونه مراسم و آئین ها باید ارج نهیم و آن را تقویت کنیم.

ترابی همچنین حوادث اخیر شهر اصفهان را نوعی جنایت توصیف کرد و با اذعان بر اینکه متاسفانه خاطیان باعث شدند که رسانه های معاند نظام و انقلاب آنرا دستمایه ای برای بدنام کردن فریضه امر به معروف و نهی از منکر قرار دهند، گفت: این افراد به دنبال تضعیف نظام و نیروهای حزب اللهی بودند.

وی با بیان اینکه رسانه های غربی سناریوی اسلام هراسی را در حوادث اصفهان دنبال می کردند، تاکید کرد: مردم ما باید همواره هوشیار باشند.

امام جمعه شاهرود در خاتمه با یادآوری سالروز 13 آبان و ضرورت گرامیداشت این روز بزرگ تاکید کرد: استکبار ستیزی مهمترین پیام قیام ابا عبدالله و همچنین یوم الله سیزده آبان است و از این رو باید این روز را با سردادن شعارهای ضد استکباری بهتر از قبل زنده نگه داریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *