چهارشنبه، ۱۷ اردیبهشت ۹۳ - ۰۸:۲۱

به گزارش خبرنگار مهر، محمد رحیم شهریاری ظهر چهارشنبه در نشست خبری به مناسبت هفته هلال احمر اظهارداشت: این مانور با هدف کمک…

به گزارش خبرنگار مهر، محمد رحیم شهریاری ظهر چهارشنبه در نشست خبری به مناسبت هفته هلال احمر اظهارداشت: این مانور با هدف کمک به ارتقاء سطح سلامت جامعه در روستا های چاهک، موسویه و علی آباد شهرستان قاین برگزار می شود.

وی بیان داشت: در این مانور بزرگ تیم‌های درمانی شرق کشور شامل خراسان جنوبی، خراسان رضوی و خراسان شمالی شرکت می کنند.

وی از برگزاری 9 مانور امداد و نجات در استان به مناسبت هفته هلال احمر خبر داد و بیان کرد: برگزاری مانور منطقه ای  تیم‌های درمان اضطراری  شرق کشور، برگزاری مانور امداد و نجات کوهستان در بیرجند، برگزاری مانور امداد و نجات کوهستان در فردوس برگزار می شود.

 وی عنوان کرد: همچنین برگزاری مانور امداد و نجات در کویربشرویه، برگزاری مانور حوادث غواصی در طبس، برگزاری مانور امداد و نجات درآوار در سربیشه، برگزاری مانور امداد و نجات جاده در نهبندان،  برگزاری مانوار امداد ونجات جاده‌ای در زیرکوه نیز در هفته هلال احمر برگزار می شود.

وی به فعالیت مرکز علمی کاربردی جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی اشاره کرد و گفت: این مرکز در سال 90 با تعداد 25 دانشجو در استان راه‌اندازی شده است.

وی افزود: در حال حاضر 400 دانشجو در سه کد رشته کاردانی و کارشناسی امداد و نجات،مدیریت حوادث و سلامت در این مرکز تحصیل می کنند.

وی با بیان اینکه در سال جاری پیگیر راه‌اندازی پنج کد رشته، تکنسین دارو، کاردانی و کارشناسی خبر، کارشناسی مدیریت بحران و کارشناسی ارشد  مخاطرات طبیعی در این مرکز هستیم، اظهار داشت: در سال جاری 23 دانشجو از این مرکز فارغ التحصیل می‌شوند.

پیشرفت 40 درصدی مرکز تجاری هلال احمر خراسان جنوبی

شهریاری از پیشرفت 40 درصد مرکز تجاری هلال احمر خراسان جنوبی خبر داد و بیان کرد: این پروژه از سال گذشته با اعتبار بیش از 250 میلیارد ریال دربیرجند آغاز شده‌است.

وی تصریح کرد: پیش بینی می‌شود این مرکز بزرگ تجاری در سال 1395 در استان به بهره برداری برسد.

وی ادامه داد: مرکز تجاری هلال احمر خراسان جنوبی در زمینی به مساحت سه هزار متر مربع و با زیر بنای 16 هزار مترمربع در حال احداث ‌است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با بیان اینکه در سال گذشته یک میلیارد و 143 میلیون ریال به افراد نیازمند در استان کمک دارویی شده‌است، افزود: در حال حاضر داروهای کمیاب در استان توسط جمعیت هلال احمر تامین می شود و ما به دنبال افزایش ظرفیت‌های داروخانه‌های هلال احمر استان در سال جاری هستیم.

ساخت آشیانه هلی کوپتر در استان نیازمند 40 میلیارد ریال است

وی با اشاره با اینکه در سال جاری هلال احمر استان پیگیر ساخت آشیانه هلی کوپتر در استان نیز خواهد بود، اظهار داشت: در صورت تامین اعتبار توسط استانداری خراسان جنوبی این آشیانه در سال جاری در استان کلنگ زنی می شود.

وی ادامه داد: با احداث این آشیانه جمعیت هلال احمر کشور یک بالگرد ترابری با اعتبار 40 میلیارد تومان در اختیار جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی قرار می‌دهد.

شهریاری با بیان اینکه در حال حاضر هزینه نگهداری بالگرد در استان از هزینه خریداری آن بیشتر است، افزود: با توجه به حادثه خیز بودن استان خراسان جنوبی وجود یک بالگرد در استان ضروری است.

وی ادامه داد: زمین ساخت آشیانه بالگرد در شهرستان بیرجند در مساحت 12 هکتار در نظر گرفته شده است و تا کنون نقشه اجرای ان طراحی شده است.

پیگیری ایجاد هنرستان امداد و نجات در استان

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی  با اشاره  به اینکه راه اندازی هنرستان هلال احمر در استان طی سال جاری در دستور کار قرار دارد،  افزود: با راه‌اندازی این هنرستان سعی خواهد شد زمینه ادامه تحصیل این دانش آموزان در مقاطع بالاتر تحصیلی در استان فراهم شود.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون 45 هزار نفر در استان عضو جمعیت هلال احمر هستند، بیان داشت:از این تعداد دو هزار نفر امدادگر فعال هستند.

شهریاری با بیان اینکه در سال جاری  استودیو مجله خبری در استان راه اندازی می شود، اظهار کرد: برنامه های جمعیت هلال احمر استان به صورت هفته ای  و به صورت گزارشی و با رویکرد آموزشی در استان بین خبر 20 از شبکه خاوران پخش می شود.

وی اجرای طرح ویژه خود امدادی در منازل با هدف افزایش ضریب ایمنی را از دیگر برنامه های هلال احمر در سال جاری ذکر کرد و افزود:راه‌اندازی رشته کارشناسی ارشد مخاطرات طبیعی در استان در حال پیگیری است.

 تجهیز و راه اندازی 5 پایگاه هلال احمر در شهرستانها

 وی به اجرای طرح شناسایی موقعیت‌های امن دراستان و بیمه کردن منازل آسیب زده روستایی نیز اشاره کرد و گفت: راه‌اندازی تیم واکنش سریع درروستا‌های پرجمعیت استان نیز دربرنامه کاری هلال احمر استان در سال جاری خواهد بود.

 وی از راه اندازی و تجهیز پنج پایگاه هلال احمر در استان خبر داد و گفت:راه اندازی و تجهیز پایگاه های هلال احمر  شهرستان‌های سربیشه، شوسف، نهبندان،خوسف و خور از جمله برنامه‌های اجرایی و در حال پیگیری جمعیت هلال احمر استان در سال جاری است.

شهریاری در پایان به برنامه های هفته هلال احمر در استان اشاره کرد و افزود: غبارویی مزار شهداء، دیدار با استاندار، شرکت در نماز جمعه، برگزاری ایستگاه سلامت در محل مصلی‌های نماز جمعه، برگزاری همایش غنچه‌های هلال در مرکز استان، افتتاح کانون‌های جوانان بیرجند، برگزاری همایش یاوران هلال در بیرجند، دیدار با خانواده ایثارگران، نشست هم اندیشی جوانان،امدادگران، و دواطلبان شهرستان‌ها وبرگزاری جشن فارغ التحصیلی دانشجویان مرکز علمی کاربردی از مهمترین برنامه‌های اجرایی به مناسبت هفته هلال احمر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.