سه شنبه، ۲۲ مهر ۹۳ - ۰۹:۲۶

به گزارش خبرنگار مهر، حمید بردستانی در این مراسم با بیان اینکه برگزاری چنین مانورهایی به میزان آمادگی عوامل اجرایی کمک می کند…

به گزارش خبرنگار مهر، حمید بردستانی در این مراسم با بیان اینکه برگزاری چنین مانورهایی به میزان آمادگی عوامل اجرایی کمک می کند اظهار داشت: این مانورها برای افزایش سطح آگاهی وآموزش نیروهای امدادی وخدماتی همه دستگاه های اجرایی وعضو ستاد مدیریت بحران ضروری است

وی افزود:هدف از اجرای این مانور حفظ و ارتقا سطح آمادگی و ایجاد روحیه امدادی امدادگران برای پیشگیری و مقابله با حوادث طبیعی ازجمله زلزله است.
بردستانی تصریح کرد:دراین مانور پس از  اعلام  وقوع زلزله نیروهای امداد،نجات وانتظامی در محل حادثه حضور پیدا کردند و کمک های  امداد ونجات اولیه در محل صورت پذیرفت و پس از آن نیز اسکان موقت واضطراری در محل از قبل تعیین شده به میزان دو درصد جمعیت روستای محل وقوع زلزله به تعداد  40 خانور انجام شد.

وی تصریح کرد:با توجه به اینکه شهرستان دشتی به لحاظ گستردگی و شرایط توپوگرافی خاص یکی از نقاط حادثه خیز محسوب میشود ضرورت ایجاب می کند همه مردم در مقابله با حوادث آمادگی لازم را داشته باشند و متدهای جدید پیشگیری را آموزش ببینند.

بردستانی با بیان اینکه این دومین مانور است که در هفته ایمنی در برابر زلزله و بلایای طبیعی در سطح شهرستان برگزار می شود گفت:اولین مانور در سطح مدارس و با مشکارت دانش آموزان انجام شد و دومین مانور نیز در با مشارکت مردم  ودر فضای باز صورت پذیرفت.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان دشتی نیز گفت: در راستای اجرای برنامه های هفته ایمنی در برابر زلزله و بلایای طبیعی مانور زلزله  واسکان اضطراری با حضور امدادگران جمعیت هلال احمر و اعضای عضو شورای هماهنگی مدیریت بحران برگزار شد.

سید اسماعیل جعفری افزود:مانور یاد شده در سه مرحله ارزیابی،انتقال مصدوم و اسکان موقت به تعداد 40 خانوار صورت می پذیرد که در آن مکان فعالیتهای فرهنگی،امدادی،حمایتی و اجرای کاروان سلامت انجام می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.