چهارشنبه، ۲۳ مهر ۹۳ - ۰۵:۲۴

به گزارش خبرنگار مهر، محمدعلی خلیلی در مانور مشترک زلزله که پیش از ظهر چهارشنبه در مدرسه شهدای فرهنگیان بجنورد برگزار شد، اظهارکرد:…

به گزارش خبرنگار مهر، محمدعلی خلیلی در مانور مشترک زلزله که پیش از ظهر چهارشنبه در مدرسه شهدای فرهنگیان بجنورد برگزار شد، اظهارکرد: این مانورها با هدف آگاه سازی و آمادگی فرزندان و خانواده‌ها در هنگام وقوع زمین لرزه انجام شد.

وی با بیان اینکه اکنون درهفته ایمنی در برابر زلزله و بلایای طبیعی قرار داریم افزود: جمعیت هلال احمر با شعار “هر خانواده یک امدادگر”  اقدام به برگزاری آموزش‌های همگانی در نقاط مختلف این شهرستان کرده است.

خلیلی تصریح کرد: برگزاری طرح‌هایی همچون نجات یار و امدادیار در روستاها و شهرها، از جمله  طرح هایی است که در نقاط مختلف این شهرستان و به منظور آگاه سازی و آشنایی مردم در مقابله با بلایای طبیعی برگزار می‌شود.

وی گفت: جمعیت هلال احمر بجنورد با برنامه ریزی چند روزه و با همکاری دستگاه‌های زیربط، به منظور آمادگی برای مقابله با حوادث و بلایای طبیعی توانست هماهنگی مناسبی را ایجاد و با ارائه آموزش‌های لازم دانش آموزان را از خطرات زلزله آگاه سازد.

به گزارش خبرنگار مهر، در این مانور گروه‌های امدادی هلال احمر، آتش نشانی، اورژانس 115، اورژانس 123بهزیستی و نیروهای انتظامی و مسئولان آموزش و پرورش شرکت داشتند و دانش آموزان در ابتدا با وقوع زلزله و نحوه برخورد با آن آشنا شده و سپس نیروهای امدادی در عملیاتی نمادین به رهاسازی و درمان مصدومان پرداختند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.