جمعه، ۰۲ آبان ۹۳ - ۰۱:۴۷

به گزارش خبرنگار مهر، لیگ بر‌تر فوتسال باشگاه‌های کشور از روز پنج‌شنبه وارد هفته هشتم خود ‌شد و در حالی که ماهان تندیس…

به گزارش خبرنگار مهر، لیگ بر‌تر فوتسال باشگاه‌های کشور از روز پنج‌شنبه وارد هفته هشتم خود ‌شد و در حالی که ماهان تندیس قم با  21 امتیاز در صدر جدول قرار دارد، کسب یک پیروزی دیگر برابر حفاری اهواز که غروب جمعه برگزار می‌شود، این تیم را در جدول رده بندی در وضعیت بهتری قرار می‌دهد.

هفته هشتم لیگ برتر فوتسال مسابقات حساس دیگری در دل خود دارد که در وضعیت نهایی جدول نقشی موثر ایفا می کند و در این مسابقات تیم‌های مس سونگون با دبیری تبریز و فرش آرای مشهد با شهید منصوری قرچک به مصاف هم می روند اما دیدار ماهان تندیس قم و شرکت ملی حفاری خوزستان با وجود همه تفاوت های وضعیت دو تیم در جدول، نوید مسابقه ای تماشایی را می دهد.

ماهان تندیس قم با درخششی خیره کننده با کسب 7 پیروزی از 8 بازی به تنهایی با 21 امتیاز صدرنشین است و حفاری اهواز با 12 امتیاز در رده هفتم جدول 14 تیمی لیگ بر‌تر فوتسال ایستاده است.

نزدیک تعقیب کننده ماهان تندیس در جدول تیم فوتسال مس سونگون آذربایجان شرقی است که 4 امتیاز از ماهان تندیس کمتر جمع آوری کرده و اگر نتواند در هفتته هشتم دبیری تبریز را شکست دهد فاصله ماهان تندیس با این تیم بیشتر هم می شود.

آغاز فوق العاده ماهان تندیس در لیگ بر‌تر با پیروزی های سریالی برای این تیم توام شد گرچه شکست غافلگیرکننده این تیم برابر تیم انتهای جدولی شهرداری ساوه سبب شد ، پیروزی های سریالی ماهان متوقف شد اما ماهان کماکان صدرنشین بی رقیب لیگ است.

حفاری، رکورد دار تساوی ها

تیمی که در مسابقات لیگ برتر هنوز شکست نخورده در برابر تیمی که همه مسابقاتش را برده می توانند مسابقه ای دیدنی را به نمایش بگذارند در حالی که انگیزه های متفاوت دو تیم حاکی از یک بازی تماشایی است.

حفاری خوزستان که در مسابقات لیگ بر‌تر امسال هنوز نباخته آمار بیشترین نتیجه مساوی را در جمع تیم های حاضر در لیگ برتر فوتسال دارد و با 6 مساوی در جمع تیم های میانه جدول است.

مروری بر نتایج کسب شده توسط حفاری در 8 بازی اخیر نمایانگر  آن است که حفاری می تواند در جمع مدعیان لیگ برتر قرار بگیرد و اگر بتواند در بازی امروز هم مقابل ماهان تندیس خودی نشان دهد تبدیل به مدعی جدید لیگ می‌شود.

شاگردان ناظم الشریعه به خوبی می‌دانند ماموریت آن‌ها در قم و در برابر دیدگان تماشاگران پرشور فوتسال قم ماموریتی بسیار دشوار است اما امیدوارند ترمز صدرنشین را کشیده و تمام لیگ را با کسب یک نتیجه خوب در قم غافلگیر کنند.

با وجود اختلاف 9 امتیازی ماهان تندیس و حفاری خوزستان در جدول رده بندی، حفاری اهواز در این مسابقه با انگیزه متوقف کردن تیم صدرنشین به میدان می‌آید و این ظرفیت را دارد که برای ماهان تندیس مشکل ساز شود گرچه کار آن‌ها بسیار سخت است.

پیروزی‌های پی در پی ماهان سبب شده، تمامی تیم‌های حاضر در لیگ بر‌تر فوتسال با انگیزه ویژه‌ای برای متوقف کردن این تیم در میدان حاضر شوند و این انگیزه می‌تواند کار قمی‌ها را سخت کند.

با وجود اینکه حفاری اهواز با توجه به روند شکست ناپذیری، انگیزه‌های ویژه‌ای در این بازی دارد اما بخت پیروزی ماهان تندیس قم در این بازی بالا‌تر از حفاری تخمین زده می‌شود.

نقش بازیکنانی چون ابوالقاسم عروجی، علیرضا وفایی، محمد کرمانی و مسعود ایازی در ماهان تندیس تاثیرگذار و حتی تعیین کننده است و در ترکیب حفاری خوزستان بازیکنانی چون مهران عالیقدر ، حسین عظیمی و علیرضا صمیمی نقشی موثر دارند.

 

بازی های خانگی برای ماهان تندیس دشوار تر است

سرمربی تیم فوتسال ماهان تندیس در گفتگو با خبرنگار مهر، گفت: بازی برابر حفاری خوزستان، بازی سختی برای ماهان است و با توجه به میانگین سنی پایین بازیکنان ماهان تندیس، بازی های خانگی برای این تیم دشوار تر است.

امیر شمسایی افزود: تمایم تیم‌های حاضر در لیگ برتر تیم هایی با کیفیت و قدرتمند هستند که اختلاف فنی زیادی با هم ندارند و نمی توان ماهان تندیس را برابر حفاری اهواز از پیش برنده دانست.

وی ادامه داد: تمام بازی ها برای ماهان تندیس حکم فینال دارد و بازیکنان ما نیز به بازی با حفاری اهواز به چشم یک فینال دیگر نگاه می کنند و فریب رتبه حفاری را در جدول نمی خورند.

سرمربی تیم فوتسال ماهان تندیس اظهار داشت: میانگین سنی پایین بازیکنان تیمش در بازی های خانگی و با توجه به فشار تماشاگران می‌تواند کار را گاهی برای این تیم سخت کند و ماهان تندیس باید با تمرکز کامل در همه مسابقات حتی بازی های خانگی به میدان برود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *