سه شنبه، ۲۰ خرداد ۹۳ - ۰۹:۳۱

به گزارش خبرنگار مهر، همایش “بشقاب‌های سمی” با هدف بررسی آثار منفی استفاده از شبکه‌های ماهواره‌ای روز سه شنبه با حضور بسیجیان و…

به گزارش خبرنگار مهر، همایش “بشقاب‌های سمی” با هدف بررسی آثار منفی استفاده از شبکه‌های ماهواره‌ای روز سه شنبه با حضور بسیجیان و روحانیان در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان قزوین برگزار شد.

در این همایش طیب ملکی‌پور اظهارداشت: امروزه استکبار و غرب برای رسیدن به اهداف خود به دنبال اجرای جنگ نرم هستند و از تمرکز خود بر روی جنگ سخت و نظامی کاسته اند.

وی گفت: دشمن از طریق جنگ نرم می‌کوشد در ذهن مردم شبهه ایجاد کند زیرا عمدتا در برابر این جنگ بی‌دفاع هستند و با استفاده از ابزارهای پیچیده خود در آنها نفوذ کند لذا نباید وجود ماهواره ها در جامعه را نادیده بگیریم و فکر کنیم چون از آنها استفاده نمی‌کنیم پس مشکلی وجود ندارد.

ملکی‌پور افزود: اوباما گفته است که فیلمها و سریالهایی که در امریکا ساخته شده و در جهان منتشر می شود از امریکا ابرقدرت می سازد و ابزار امریکا برای تاثیر گذاری بر اذهان و قدرت نمایی در عرصه فرهنگی است و ماهواره ابزار مستقیم انتقال اعمال قدرت امریکا برجهان است.

وی یادآورشد: ماهواره ها مستقیما کودکان و کانون خانواده‌ها را تهدید می‌کنند در حالی که به علت بی‌اطلاعی از عواقب آن در برابر این تهدید آسیب پذیر و بی‌دفاع هستیم لذا اگر مادری به سبک زندگی اسلامی توجه نکند کودکش روش زندگی نا بهنجار غربی را از این رسانه‌ها می‌آموزد و این ابزار به مروز زمان ذهن کودکان را از معارف اسلامی، ایرانی و اخلاقی پاک می کنند.

مدیر کانون پرورش فکری کودکان ونوجونانان استان یادآور شد: ماهواره‌ها در گذشته ابتدا کاربرد نظامی و جاسوسی داشتند اما بعد از جنگ سرد امریکا این ماهواره‌ها تغییرکاربری دادند و از آنها در حوزه جنگ نرم و فرهنگ سازی استفاده می شود تا از این طریق بنیان‌های فرهنگی سایر جوامع را دستخوش دگرگونی کنند.

ملکی پور ادامه داد: در حال حاضر بیش از سه هزار و 385  ماهواره در اطراف زمین گردش می کنند که از این تعداد 90 ماهواره کشور ایران را تحت پوشش فعالیتهای نظامی و فرهنگی خود قرار داده اند که این 90 ماهواره دو هزار شبکه قابل دریافت در ایران را پشتیبانی می کنند.

وی افزود: از این دو هزار شبکه حدود 380 شبکه موسیقی، 74 شبکه مد،250 شبکه کودک،32 شبکه فارسی سیاسی و 30 شبکه رادیویی فارسی مشغول تخریب فرهنگ ایرانی و اسلامی مردم هستند تا از این طریق بر ما سلطه پیدا کنند.

این مسئول بیان کرد: در حال حاضر 70 درصد مردم تهران و 40 درصد مردم سایر مناطق کشور از ماهواره استفاده می کنند که هر فرد به طور میانگین دو ساعت در روز از محتوای این سریالها و برنامه ها استفاده می کند که هرکدام در کوتاه مدت و بلند مدت آسیبهای فراوانی بر ذهن و جسم افراد وارد می کند.

ملکی پور در خصوص آسیبهای برنامه های ماهواره گفت: این برنامه ها موجب نابودی کانون خانواده ها از طریق ترویج بی بندوباری، روابط بی قید و بند، خیانت، همجنس گرایی، تنوع طلبی جنسی و خطر طلبی می شوندو آنچه در این برنامه ها ترویج می شود روابط بی قید و بند بین دو جنس مخالف است که تا سرحد روابط نا مشروع پیش می رود.

وی ادامه داد: این برنامه‌ها موجب گسترش انواع جرم و جنایت در جامعه می‌شود و به افزایش مصرف مشروبات الکلی، قرص‌های روان گردان، مواد مخدر، باندهای فساد و فحشا و خودکشی و خشونت دامن می زند.

این مسئول در ادامه افزود: یکی دیگر از اهداف این برنامه ها گسترش دین ستیزی بین جوانان از طریق ترویج رابطه با جنس مخالف، تمسخر سنتهای دینی و الهی و خرافه نمایی ارزش هاست تا از این طریق جوان از فضای امن و پرآرامش الهی فاصله بگیرد.

ملکی‌پور در خاتمه گفت: از مسئولان و مردم انتظار داریم با امر به معروف و کار فرهنگی و ارشادی مانع گسترش این منکر در جامعه شوند و با تکیه بر ارزشهای الهی و انسانی از اثار شوم این پدیده خانمان سوز در امان بمانند.

سیدی: ماهواره به کانون خانواده آسیب می رساند

در ادامه  طاهربیگم سیدی، مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری قزوین بیان کرد: امروز دشمن با شدت زیادی هجمه خود را متوجه جامعه کرده است و در این شرایط وظیفه داریم با کار فرهنگی و کارشناسی از جامعه غفلت‌زدایی کنیم که این کار نیازمند نگاه جدید به مسئله ماهواره و آُسیب شناسی آن است.

وی افزود: پس از سال 89 تاثیر ماهواره در فروپاشی خانواده ها افزایش یافته است و آسیب های پنهان و بلندمدت این پدیده به سادگی قابل ارزیابی نیست و از شرکت کندگان درخواست می کنیم نگاه ویژه ای نسبت به این پدیده شوم داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.