چهارشنبه، ۱۱ تیر ۹۳ - ۰۳:۲۰

به گزارش ایرنا؛ محمد رضا قاسمی روز سه شنبه در جلسه کارگروه اجتماعی در سنندج، سست شدن تحکیم خانواده، اعتقادات و باورهای دینی،…

به گزارش ایرنا؛ محمد رضا قاسمی روز سه شنبه در جلسه کارگروه اجتماعی در سنندج، سست شدن تحکیم خانواده، اعتقادات و باورهای دینی، عدم تفاهم و بسیاری از آسیب های اجتماعی خانواده را متاثر از برنامه های ضدفرهنگی ماهواره دانست.

وی با اشاره به اینکه خانواده ها از تاثیرات رسانه ها بی تاثیر نیستند گفت: بررسی ها بیانگر آنست که ماهواره تاثیر سوء بر ارزش ها و اعتقادات مردم و بنیان خانواده دارد.

به گفته وی ماهواره با ترویج ارزش های غلط غربی ارزش های اصیل ایرانی مانند غیرت، عفت و حجاب را نشانه گرفته و درصدد جایگزین کردن ارزش ها و فرهنگ غلط غربی است.

سرهنگ قاسمی با اشاره به اینکه 40 درصد جمعیت استان کردستان زیر پوشش فعالیت های سپاه قرار دارد گفت: سازمان بسیج مجموعه برنامه های اجتماعی مختلفی برای اقشار مختلف جامعه در دست اقدام دارد.

قاسمی اظهار کرد: معاونت فرهنگی سپاه برنامه های اجتماعی خاصی مانند برنامه تحکیم بنیان خانواده، کارگاه های شهرستانی و استانی، برنامه هایی با موضوع حجاب و عفاف و برگزاری کلاس های آموزشی قبل از ازدواج در دست اقدام دارد.

وی رسالت رسانه های استان را بسیار خطیر ارزیابی کرد و افزود: رسانه باید با برنامه های فرهنگی غنی نقش مهمی ایفا کند و در راستای بصیرت افزایی جوانان و نوجوانان تلاش کند.

رییس سازمان بسیج رسانه استان کردستان رویکرد سازمان بسیج رسانه را اعطای تسهیلات به جوانان و اشتغالزایی بیان کرد.

وی با اشاره به نامگذاری سال جاری به عنوان سالˈ اقتصاد و فرهنگˈ از سوی رهبر فرزانه گفت: در سال جاری با عزم ملی و مدیریت جهادی، برنامه های فرهنگی مناسب قشر جوان برنامه ریزی شود.

قاسمی با اشاره به جنگ فرهنگی و تبلیغاتی امپریالیسم غربی گفت: بسیج رسانه در راستای مقابله با تبلیغات ماهواره در موضوعات مختلف فرهنگی و اجتماعی فعالیت می کند.

قاسمی اظهار کرد: در همین راستا رسانه های جمعی استان بویژه سازمان بسیج رسانه موظف است د در انعکاس اخبار و اطلاعات، ارزش های اصیل ایرانی- اسلامی و بصیرت افزایی را ترویج کند.

در ادامه این جلسه مدیران و مسوولان ادارات استان نظرات و پیشنهادت خود را در زمینه کاهش آسیب اجتماعی طلاق ارایه کردند.ک/2

7352/533

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.