یکشنبه، ۲۲ اسفند ۹۵ - ۰۹:۳۱
ماهواره New Glenn آمازون

ماهواره New Glenn آمازون در حالی به زودی راهی فضا خواهد شد که جف بزوس مدیر عامل و مؤسس شرکت آمازون ، رسما…

ماهواره New Glenn آمازون در حالی به زودی راهی فضا خواهد شد که جف بزوس مدیر عامل و مؤسس شرکت آمازون ، رسما اعلام کرده است که کمپانی وی یعنی بلو اوریجین با همکاری کمپانی فرانسوی یوتل‌ ست قراردادی امضا کرده است مبنی بر اینکه ماهواره‌ های ارتباطی را عملیاتی کنند تا از این طریق بتوانند تا سال ۲۰۲۲ ماهواره‌ای را مجهز به موشک به فضا پرتاب کنند. در ادامه با میهن پست همراه شوید.

مدیر عامل دو شرکت آمازون و یوتل‌ ست اعلام کردند قراردادی را امضاء کردند که به موجب آن ، ماهواره New Glenn آمازون قرار است به زودی به فضا پرتاب شود. آن ها تصمیم گرفتند این ماهواره جدید کمپانی بلو اوریجین را به احترام فضانورد فقید آمریکایی «جان گلن» ، «گلن جدید» New Glenn نام‌گذاری کنند.

ماهواره New Glenn آمازون

ماهواره New Glenn آمازون جدید تا به امروز قدرتمندترین موشک این کمپانی لقب گرفته است و برنامه‌ریزی‌هایی که برای آن صورت گرفته به گونه‌ای است که آن را قادر می‌سازد به فراتر از مدار زمین که در حال حاضر ایستگاه‌ بین‌المللی فضایی به دور این سیاره می‌چرخد، دسترسی پیدا کند. دانشمندان پیش‌بینی کرده‌اند که این ماهواره تا سال ۲۰۲۰ اولین پرتاب خود را تجربه خواهد کرد.

موشک فعلی این کمپانی به نام «New Shepard» تنها در پروازهای زیرمداری شرکت می‌کند که فقط به فراتر از حواشی گرانش زمین دسترسی دارد. بزوس جزء مدیران عامل عالی‌ رتبه‌ای است که به دنبال کاهش قیمت پروازهای فضایی است و قصد دارد انسان‌ها را در قالب یک سرمایه‌گذاری خصوصی به فضا اعزام کند.

ماهواره New Glenn آمازون

ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا، و ریچارد برانسون، رئیس شرکت «ویرجین»، پروژه‌های فضایی متعددی را در دستور کار خود دارند. کمپانی «اسپیس‌ایکس» ماسک نیز با یوتل‌ست مشارکت کرده است. ماسک هفته گذشته اعلام کرد که اسپیس‌ایکس قرار است دو گردشگر فضایی را در سال ۲۰۱۸ به کره ماه بفرستد.

کمپانی یوتل‌ست نیز پرتاب‌هایی را با مشارکت کمپانی‌های اطلس ، دلتا و پروتون انجام داده است. کمپانی فرانسوی Arianespace تاکنون وظیفه پرتاب نیمی از ماهواره‌های این شرکت را برعهده داشته است. این کمپانی، ماهواره بعدی خود را با استفاده از موشک Ariane 5 در اواخر ماه آوریل به فضا پرتاب خواهد کرد.

[highlight]منبع[/highlight]  space

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.