چهارشنبه، ۰۴ تیر ۹۳ - ۱۱:۰۸

به گزارش خبرنگار مهر، یعقوبعلی نظری ظهر چهارشنبه در نشست خبری آغاز عملیات فرهنگی آماده سازی و روشنفکری با رویکرد مقابله با آسیب…

به گزارش خبرنگار مهر، یعقوبعلی نظری ظهر چهارشنبه در نشست خبری آغاز عملیات فرهنگی آماده سازی و روشنفکری با رویکرد مقابله با آسیب های رسانه بیگانه، اظهار کرد: پیشرفت‌های سریع انقلاب اسلامی در عرصه‌های مختلف داخلی و بین‌المللی به شدت استکبار جهانی را عصبانی کرده است.

وی با بیان اینکه عملیات فرهنگی آماده سازی و روشنفکری با رویکرد مقابله با آسیب‌های رسانه بیگانه (ماهواره) از ابتدای ماه مبارک رمضان در استان شروع می شود، افزود: در این عملیات از یک بسیج عمومی برای آگاه‌سازی و مقابله با آسیب‌های ماهواره در استان استفاده می شود.

سردار نظری با اشاره به توسعه، رشد و بالندگی هرچه بیشتر انقلاب اظهار کرد: به همین نسبت ترفندهای دشمن علیه ما پیچیده تر می شود و استکبار جهانی در مقابل ما اهداف خودرا یکپارچه تر می کند.

وی تصریح کرد: با گذشت 35 سال از پیروزی انقلاب اسلامی، کشورمان پیشرفت‌های بسیاری در زمینه سیاسی، اجتماعی و اقتصادی به دست آورده و در این مدت هیچ وقت از توطئه های دشمن مصمون نمانده است.

سردار نظری ادامه داد: الحمدالله با حضور گسترده مردم در همه صحنه‌های انقلاب و هدایت و درایت مقام معظم رهبری همه توطئه های دشمن خنثی شده و امروز بیداری اسلامی در بسیاری از کشورها نشات گرفته از انقلاب اسلامی ایران است.

موضوع فرهنگ بلندمدت و اثرات آن پایدارتر است

فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی به شکست نظامی دشمنان از جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و افزود: امروز دشمن برای غلبه بر ما جنگ اقتصادی و فرهنگی راه انداخته است چرا که موضوع فرهنگ بلندمدت بوده و اثرات آن پایدارتر است.

سردار نظری با بیان اینکه تقابل دشمن در راستای راه‌اندازی جنگ نرم بعد از انقلاب وجود داشته است، بیان کرد: امروز این جنگ در جامعه ما به اوج خود رسیده و هدف‌‌گیری آن معیشت مردم به حیث  زودبازده بودن و مسائل فرهنگی از حیث ماندگاری است.

وی به نامگذاری شعار سال از سوی مقام معظم رهبری با عنوان “سال اقتصاد و فرهنگ” اشاره و تصریح کرد: امید است بتوانیم در راستای اهداف نظام و تحقق شعار سال با هجمه‌های فرهنگی و اقتصادی دشمن مقابله کنیم.

سردار نظری با بیان اینکه در حال حاضر دو قرارگاه عملیاتی جهاد اقتصادی و جهاد فرهنگی در استان راه‌اندازی شده است، افزود: اهداف این دو قرارگاه توسط خود بسیجیان دنبال می شود.

وی تصریح کرد: دشمن بنا دارد که با هجوم فرهنگی اذهان ملت ما را اشغال کند چرا که دشمنان زمانی که نتوانستند خرمشهر راه به شکل فیزیکی بگیرند اهداف خود را در خصوص تخریب اندیشه ها و افکار جوانان دنبال می کنند.

فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی ادامه داد: ماهواره، فضای مجازی، رسانه ها و موبایل ها از جمله ابزاری هستند که دشمن در راستای تخریب فرهنگی ملت بکار گرفته است.

سردار نظری با بیان اینکه ماهواره از جمله ابزار اصلی هدف‌گیری دشمن علیه ما است، اظهار کرد: استفاده از ماهواره طی چند سال گذشته در جامعه ما بیشتر شده که آسیب های ناشی از ماهواره بیشتر متوجه نسل جوان است.

وی با اشاره به اینکه موضوع جنگ نرم و اهداف فرهنگی دشمن در کلیت نظام جمهوری اسلامی ایران و تشکیلات بسیج شکل گرفته است، بیان کرد: تاکنون مراحل مقدماتی آغار عملیات فرهنگ آماده سازی و روشنفکری و مقابله با آسیب های رسانه بیگانه را پشت سر گذاشته ایم.

سردار نظری ادامه داد: اندیشه های اسلامی، فتوای مراجع تقلید، قانون مجلس شورای اسلامی، تاکیدات مقام معظم رهبری و دلایل علمی و کارشناسی و عقلی از جمله عواملی بود که برخورد با ماهواره به صورت جدی در دستور کار ما قرار گرفت.

وی اظهارکرد: بسیاری از نابهنجاری های اجتماعی، بدپوششی ها، بدرفتاری ها، طلاق ها و تغییر ذائقه ها از جمله آثار تخریب کننده ای به شمار می رود که شاهد رواج آن در جامعه هستیم.

سردار نظری ادامه داد: مجموع این آسیب‌ها سبب شده است که عملیات فرهنگی با هدف مقابله با آسیب ها در جامعه آغاز شود که در این عملیات از ظرفیت‌های مختلف و متعدد نظام اسلامی، دستگاه های اجرایی و توان مردمی بسیجیان استفاده می شود.

عملیات فرهنگی آماده سازی و روشنگری با رویکرد مقابله با آسیب های رسانه بیگانه اجرا می شود

فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی تصریح کرد: با هماهنگی‌هایی که در ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان انجام شده این عملیات، در این ستاد و شورای  فرهنگ عمومی استان مصوب شده است.

سردار نظری اظهار کرد: امید است که این عملیات با هم پوشانی و همگرایی خوبی که دارد در مقابله با آسیب های ناشی از ماهواره موثر واقع شود.

 وی با بیان اینکه عملیات فرهنگی آماده سازی و روشنگری با رویکرد مقابله با آسیب های رسانه بیگانه در سه مرحله در استان آغاز می شود، عنوان کرد: مرحله اول این عملیات ‌مردمی است که تاکنون در سطح استان انجام شده است.

سردار نظری با اشاره به اینکه مرحله دوم این عملیات آمادگی مسئولین است، افزود: در این رابطه فرماندهان بسیجی دوره های توجیهی را در مشهد گذرانده اند و بسته های فرهنگی آماده شده است که در سطح استان توزیع می شود.

وی ادامه داد: مرحله آخر این عملیات خروجی کار است که ما پیش‌بینی می کنیم در این عملیات 100 درصد موفق شویم، که در این مرحله مردم ما باید به این باور برسند که خودشان ماهواره ها را به پایگاه های بسیج و مساجد تحویل دهند.

فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی اظهار کرد: در رابطه با کسانی که اقدام به ورود و نصب ماهواره می کنند این افراد در استان شناسایی شده اند و در مرحله اول با این افراد با ارشاد برخورد می شود و اگر کسانی در این زمینه به فعالیت خود ادامه دهند از طریق قانونی برخورد می شود.

سردار نظری با اشاره به اینکه وجود ماهواره در جامعه خود یک نوع آفت است، تصریح کرد: باید تلاش کنیم که این آفات در جامعه آفت‌زدایی شود.

وی بیان کرد: این عملیات فرهنگی با دو هدف کوتاه مدت و بلندمدت در استان از ابتدای ماه مبارک رمضان انجام می شود که در مرحله کوتاه مدت تحویل ماهواره توسط خود مردم است و در مرحله بلندمدت باید اعتقادات مردم آنقدر قوی شود که کسی برای سرگرمی به سراغ ماهواره نرود.

سردار نظری با اشاره به اینکه این عملیات در سراسر کشور اجرایی می شود، بیان کرد: در خراسان جنوبی نیز این عملیات بومی سازی شده و در استان ما به دلیل داشتن روحیه معنوی راحتر این عملیات انجام می شود و موفق نیز عمل خواهد کرد.

وی با بیان اینکه تمام دستگاه های اجرایی و نیروهای بسیجی از آمادگی کامل برای اجرای این عملیات برخودار هستند، افزود: تاکنون نشریات و سی‌دی‌هایی در رابطه با اجرای این عملیات بزرگ طراحی شده است که به پایگاه های مقاومت بسیج در سراسر کشور ارسال می شود.

سردار نظری با اشاره به اینکه ماهواره به برنامه های خود یک ظاهر اعتقادی می دهند، اظهار کرد: ولی ماهیت برنامه های اجرایی توسط ماهواره انحرافی است.

وی بیان کرد: تاکنون در سطح استان جمعیت برخودار از ماهواره شناسایی و کانون های استفاده زیاد از ماهواره به صورت عمده در استان شناسایی شده است.

20 درصد جمعیت در برخی از روستاها از ماهواره استفاده می کنند

فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی با بیان اینکه در برخی از روستاها 20 درصد جمعیت از ماهواره استفاده می کنند، بیان کرد: تلاش خواهیم کرد در این روستاها و محلاتی که بیشتر از ماهواره استفاده می کنند به صورت جدیتر وارد شویم.

سردار نظری بیان کرد: روشنگری و آگاهی بخشی، بخش اصلی کار بسیج است چرا که بسیاری از افرادی که از ماهواره استفاده می کنند نسبت به آثار مخرب آن آگاهی ندارند.

وی با اشاره به اینکه از هر شهرستان یک نفر برای دوره توجیهی به مشهد اعزام شده است، عنوان کرد: پیش‌بینی می کنیم که در این عملیات 100 درصد با اتکای به نیروهای بسیجی موفق عمل کنیم.

سردار نظری افزود: در حال حاضر دشمن علیه ما جوسازی و عملیات روانی راه انداخته است و این جوسازی به قدری در جامعه ما تاثیرگذار بوده که دانش آموزان دبستانی ما استفاده از ماهواره را برای خود یک افتخار عنوان می کنند.

سردار نظری با بیان اینکه استفاده از ماهواره یک خجالت فرهنگی است، عنوان کرد: چرا که ماهواره سرباز دشمن در جامعه ماست و همچنان که اعتیاد به مواد مخدر شرمندگی دارد باید استفاده از مواد مخدر نیز سبب شرمندگی شود.

وی اظهار کرد: ما در سال جاری امربه معروف و نهی از منکر را در پنج محور در دستور کار خود قرار داده ایم که محور اول آن تذکر لسانی در سطح مساجد و پایگاه های بسیج محلات است.

سردار نظری ادامه داد: در محور دوم جمع آوری ماهواره از سطح جامعه است و در محور سوم مشخص کردن منکرات در اقشار 19 گانه بسیج است.

وی با بیان اینکه محور چهارم ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه است، افزود: محور پنج این ستاد شناسایی منکرات خاص در جامعه است.

راه اندازی 400 کارگاه زودبازده بسیج سازندگی در سطح استان در دستور کار قرار دارد

فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی به فعالیت های قرارگاه جهاد اقتصادی در جامعه اشاره و بیان کرد: در این قرارگاه کمک به ارتقای برداشت محصولات کشاورزی از واحد سطح پیش بینی شده است که در خراسان جنوبی اختلاف زیادی از برداشت محصول در سطح یکسان وجود دارد.

سردار نظری ادامه داد: ما با تشکیل هسته های فلاحین توسط کشاورزان برتر در استان امیدواریم که بتوانیم برداشت محصولات کشاورزی استان را ارتقاء دهیم.

وی به راه‌اندازی کارگاه های زودبازده بسیج سازندگی اشاره کرد و افزود: در سال جاری راه اندازی 400 کارگاه در سطح استان در دستور کار قرار دارد.

سردار نظری عدم استقبال مردم نسبت به راه اندازی کارگاه های زودبازده را عدم توجیح، نداشتن انگیزه و عدم حمایت دانست.

وی با بیان اینکه فساد اقتصادی در همه جای کشور به تناسب خود وجود دارد، اظهار کرد: ما به دنبال جلوگیری از فساد اقتصادی در جامعه هستیم که در این زمینه افرادی که در استان مرتکب این جرم می شوند به دستگاه قضایی معرفی خواهند شد.

سردار نظری با اشار به اینکه در سال گذشته بیش از 45 سالن ورزشی در استان به بهره‌برداری رسیده است، اظهار کرد: در سال جاری نیز عملیات ساخت 15 سالن ورزشی در استان در دستور کار قرار دارد.

فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی تصریح کرد: استفاده از فضای مجازی نسبت به ماهواره جنبه های مثبت بیشتری دارد که جنبه های منفی آن به واضح مشخص است اما در استفاده از ماهواره تخریب فرهنگ با رنگ و لعاب خاصی انجام می شود.

سردار نظری با بیان اینکه هرجا دشمن به ارزش ها ی ما حمله مستقیم کرده است نتیجه نگرفته است، افزود: در فضای ماهواره حمله دشمن به صورت پوششی است ولی حمله های دشمن در شبکه های اینترنتی چه از طریق تصاویر و نوشتاری شفاف است.

وی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی در بستر خون 240 هزا شهید به وجود آمده است، افزود: نظام مقدس جمهوری اسلامی باید ابزار تهاجم دشمن را مدیریت کند و در این رابطه معنی مدیریت به معنی محرومیت نیست.

سردار نظری با اشاره به اینکه گروه داعش که علیه مردم عراق می جنگند، گفت: این گروه عراقی نیستند بلکه از کشورهای مختلف تحت استکبار جهانی جمع شده اند تا اهداف سیاسی خاص خود را در عراق دنبال کنند.

وی در پایان یادآور شد: داعش عقبه صهیونیستی و آمریکایی دارد که با ظاهر اسلامی نمود پیدا کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.