پنجشنبه، ۱۱ خرداد ۹۶ - ۰۹:۳۳

کشف ماهی بدون صورت در عمق ۴ هزار متری دریا توسط دانشمندان استرالیایی در نخستین عملیات اکتشاف دریای عمیق واکنش این تیم تحقیقاتی…

کشف ماهی بدون صورت در عمق ۴ هزار متری دریا توسط دانشمندان استرالیایی در نخستین عملیات اکتشاف دریای عمیق واکنش این تیم تحقیقاتی را برانگیخته است. این کشف در حالی انجام شده است که محققان هیات CSIRO به دنبال حیات دریایی در مناطق از شمال تاسمانی تا مرکز کویینزلند هستند و در همین راستا این گروه شبکه کوچکی از دوربین های زیر آبی به زیر دریا فرستاده است. در ادامه با میهن پست همراه شوید.

کشف ماهی بدون صورت اگر چه تا به حال در هیچ جای دنیا گزارش نشده است اما «دی برای» از موزه ویکتورا در واکنش به کشف ماهی بدون صورت در عمق ۴ هزار متری دریا گفته است که در منظقه کاوش فعلی علاوه بر ماهی بدون صورت ، موجودات دریایی عجیب و دیده نشده زیادی زندگی می کنند.

با این حال از مشخصات کشف ماهی بدون صورت در عمق ۴ هزار متری دریا در خلیج جرویس این است که این ماهی عجیب ساختاری بدون صورت دارد و فقط سوراخ های بینی و دهان این ماهی مشخص است و البته محققان معتقدند این حیوان زیر آب دارای چشم هایی غیر قابل مشاهده است.

نکته قابل توجه در خصوص کشف ماهی بدون صورت در عمق ۴ هزار متری دریا این است که در دهه ۱۸۷۰ میلادی نیز گروهی از محققان HMS Challenger این ماهی را در دریای Coral مشاهده کرده بودند.

با هم در میهن پست  تصاویری دیدنی از کشف ماهی بدون صورت در عمق ۴ هزار متری دریا در استرالیا را تماشا می کنیم.

 

[highlight]منبع[/highlight]    abc

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *