چهارشنبه، ۱۱ تیر ۹۳ - ۰۹:۵۲

به گزارش ایرنا، محسن مسعودیان راد روز سه شنبه در همایش زکات و تجلیل از خیرین نوک آباد شهرستان خاش با تبریک فرارسید…

به گزارش ایرنا، محسن مسعودیان راد روز سه شنبه در همایش زکات و تجلیل از خیرین نوک آباد شهرستان خاش با تبریک فرارسید ماه پر خیر و برکت رمضان، بیان کرد: خداوند متعال در قرآن کریم نماز را با زکات گره زده و از نشانه های فرد مسلمان یکی نماز خواندن و دیگری پرداخت زکات است.

وی با برشمردن جایگاه و اهمیت فریضه زکات در جامعه اسلامی، اظهار امیدواری کرد که امسال با همکاری تمامی مردم خیر منطقه نوک آباد افزون بر 100 میلیون تومان زکات جمع آوری شود.

مدیرکل کمیته امداد سیستان و بلوچستان اظهار داشت: نقش کمیته امداد در کمک به نیازمندان و حمایت از محرومان بی بدیل است و همین عامل سبب بیمه شدن کشور از خطرات و آسیب های داخلی و خارجی شده زیرا به برکت دعای مظلومان و محرومان رحمتهای خداوندی به جوش می آیند و کشور به اوج عزت و شرافت می رسد.

مسعودیان راد با تأکید بر اینکه ترویج فرهنگ زکات باید به فرهنگ عمومی تبدیل شود، بیان کرد: همه باید با تبیین و نهادینه کردن فرهنگ زکات در جامعه و اعتماد سازی در راستای مشارکت بیشتر پرداخت کنندگان برای اجرای این فریضه الهی در جامعه کوشا باشیم.

وی اطلاع رسانی بهتر و جامع تر درباره مزایای پرداخت زکات در جامعه از سوی فعالان فرهنگی، رسانه های ارتباط جمعی و تریبون مساجد را بسیار ضروری دانست و افزود: رسیدگی به امور محرومان و مستضعفان از وظایف حاکمیت اسلامی بوده و اسلام با تشریح قانون زکات و واجب دانستن پرداخت آن، این منبع تأمین اقشار محروم و مستضعف را پیش بینی کرده تا از این راه به اقشار ضعیف کمک شود.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) سیستان و بلوچستان با بیان اینکه یکی از شاخص های توسعه و مشارکت اجتماعی، کمک های مردم به محرومان است افزود: خوشبختانه در این زمینه با فرهنگ سازی خوب صورت گرفته شاهد رشد کمک های مردمی در زمینه های مختلف بودیم که جای تقدیر دارد.

به گزارش ایرنا، افزون بر شش هزار خانوار با جمعیتی بالغ بر 16 هزار نفر از خدمات کمیته امداد فهره مند هستند.

سال گذشته 30 میلیارد ریال زکات در سطح شهرستان خاش جمع آوری شده است.

خاش در 185 کیلومتری جنوب زاهدان مرکز استان سیستان وبلوچستان قراردارد. ک/2

7312 / 653

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.