جمعه، ۰۲ آبان ۹۳ - ۰۵:۱۳

 به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام علی خاتمی در خطبه‌های این هفته نمازجمعه زنجان افزود: فریضه امر به معروف و نهی از منکر به…

 به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام علی خاتمی در خطبه‌های این هفته نمازجمعه زنجان افزود: فریضه امر به معروف و نهی از منکر به عنوان یک نیاز اساسی و مهم برای جامعه اسلامی است و باید به شکل صحیح و جامع در جامعه پیدا شود.

وی با بیان اینکه قیام حضرت امام حسین(ع) برای احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر بود ادامه داد: عالی‌ترین جلوه معروف حکومت عادله و زشت‌ ترین جلوه منکر نیز حکومت ظالم است که امام حسین(ع) در قیام خود بر علیه حکومت یزیدیان به خوبی این مسئله را تبیین فرمودند.

حجت الاسلام خاتمی با تسلیت فرا رسیدن ایام سوگواری سالار شهیدان، اباعبداالله‌الحسین(ع) افزود: امام حسین(ع) برای احیای امر به معروف و نهی از منکر قیام فرمودند و این قیام و فلسفه شکل گیری آن باید به شکل صحیح و منطقی منتقل شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه زنجان با تاکید بر اینکه اصل قیام امام حسین(ع) نیز بر مبنای این امر بوده است افزود: در ماه محرم و با توجه به فلسفه قیام امام حسین(ع) مسئله امر به معروف و نهی از منکر می تواند در جلوگیری از بروز آسیب ها و ناهنجاریهای تاثیرگذارترین نقش را داشته باشد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان با بیان اینکه هفته امر به معروف و نهی از منکر فرصت مناسبی برای احیای این فریضه است افزود: تذکر لسانی به عنوان وظیفه همگانی باید مورد توجه باشد.

 حجت‌الاسلام خاتمی در ادامه با اشاره به حکم اعدام شیخ نمر گفت: این حکم توطئه‌ای از سوی آمریکا برای سنجیدن میزان اهمیت جایگاه علمای دین در بین مردم است و جا دارد همه مسلمانان جهان در برابر این حکم ناعادلانه حساسیت نشان داده و اعتراض خود را بیان کنند.

وی با بیان اینکه عربستان پیاده کننده سیاست های آمریکا و استکبار است افزود: حکومت عربستان نباید سیاست‌های خود را  با دولت آمریکا و مداخله‌های این کشور هماهنگ کند.

نماینده ولی‌فقیه دراستان زنجان با اشاره به حادثه 8 آبان 1359 سالروز شهادت حسین فهمیده گفت: استفاده از ظرفیت دانش‌آموزان بسیجی نقطه خوبی برای نهادینه کردن فرهنگ بسیج و ایثار و شهادت است و گواه این مسئله وجود 36 هزار دانش‌آموز بسیجی در بین شهدای هشت سال دفاع‌مقدس است.

حجت‌الاسلام خاتمی ادامه داد: روزهای نخست دوران دفاع مقدس بسیار سخت بود و بسیج مردمی از سوی امام خمینی (ره) موجب شد تا مردم داوطلبانه در جبهه‌های حق علیه باطل شرکت کنند و  بسیاری از نوجوانان و جوانان نیز در قالب بسیج وارد جبهه شدند

وی با تاکید بر اینکه باید مانع از تضعیف و فراموشی فرهنگ بسیجی در کشور شد گفت: باید بیشترین سرمایه‌گذاری در خصوص احیای تفکر بسیج در قشر دانش‌آموزی صورت گیرد.

حجت‌الاسلام خاتمی  از استقبال پرشور مردم استان از رئیس‌جمهور در  جریان سفر دکتر روحانی به استان زنجان قدردانی و گفت: مردم در استقبال از رئیس جمهور عشق و اردات خود را به خدمتگذاران کشور نشان  دادند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *