جمعه، ۱۷ اردیبهشت ۹۵ - ۰۱:۰۴
ماوس ویژه معلولان

ماوس ویژه معلولان در حالی ساخته شد است که تکنولوژی هر روز در حال پیشرفت است تا زندگی را آسان تر کند. اما…

ماوس ویژه معلولان در حالی ساخته شد است که تکنولوژی هر روز در حال پیشرفت است تا زندگی را آسان تر کند. اما بیشتر دستگاه هایی که اختراع می شوند بر این پایه و اساس هستند که همه کاربران توانایی های جسمی لازم  برای استفاده از آن را دارند .کسانی که دارای معلولیت جسمی هستند قادر به استفاده از ماوس ها یا صفحات لمسی نیستند این موضوع انگیزه ای شد  برای یک مخترع ترکیه ای تا ماوسی ویژه برای معلولان بسازد . با میهن پست همراه شوید.

ماوس ویژه معلولان و نحوه استفاه از آن بدین صورت است که کاربر این ماوس را روی سر خودش قرار میدهد و تقریبا مثل یک عینک  روی گوش، بالاتر از بینی و روی چشم ها قرار می گیرد این در حالی است یک سیم انعطاف پذیر هم به قاب این ماوس متصل است که در دهان کاربر قرار گرفته و کاربر با فشار روی آن می تواند فرمان کلیک را ارسال کند.البته این ماوس می تواند به وسیله بلوتوث هم به کامپیوتر ها و یا گوشی های هوشمند لمسی متصل شود .

سنسور های روی قاب ماوس ویژه معلولان حرکت سر را تشخیص می دهند که جهت حرکت سر مکان نما را روی صفحه نمایش به حرکت در می آورد و هر زمان که کاربر خواست کلیک کند کافیست با دهان روی سیم فشار وارد کند.

دکمه ای که روی قاب ماوس ویژه معلولان برای کلیک کردن تعبیه شده بیش از ۵۰ هزار بار که مجموعه  آن حدود سه تن فشار به دکمه وارد کرده تست شده و جالب این که دکمه با روکش  آنتی باکتریال پوشیده شده .

مخترع این ماوس – Mehmet Nemo – زمانی که دوستش در یک حادثه غواصی دچار معلولیت شد تصمیم به اختراع این ماوس گرفت .قیمت این ماوس در حال حاضر ۱۴۹ دلار بوده و از ماه ژوئن به تولید انبوه خواهد رسید.

پیش از این اختراع شرکت سامسونگ و همچنین گروهی از  محققان لندن در حال ساخت ماوسی بودند که بتواند با ردیابی چشم نیاز کاربران معلول را برطرف کند اما ماوس ویژه معلولان با هر بار شارژ کامل می تواند ۱۵ ساعت برای کاربر ،کار می کند.

از شما دعوت می کنیم تا تعدادی از عکس های ماوس ویژه معلولان را در میهن پست تماشا کنید.

[highlight]منبع : gizmag[/highlight]

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *