سه شنبه، ۲۳ اردیبهشت ۹۳ - ۰۸:۵۶

به گزارش خبرنگار مهر، محمد نواز شریف بعدازظهر دوشنبه در دیدار با استاندار خراسان رضوی اظهار کرد: سفر به مشهد فرصتی مناسب برای…

به گزارش خبرنگار مهر، محمد نواز شریف بعدازظهر دوشنبه در دیدار با استاندار خراسان رضوی اظهار کرد: سفر به مشهد فرصتی مناسب برای توسعه مبادلات اقتصادی میان پاکستان و خراسان رضوی است.

 استاندار خراسان رضوی نیز در این دیدار جمهوری اسلامی ایران و پاکستان را به عنوان دو کشور مهم و تاثیر گذار در تحولات منطقه و جهان اسلام دانست و افزود: این روابط همواره بر اساس منافع مشترک و احترام متقابل پایه گذاری شده است.

علیرضا رشیدیان اظهار کرد: دولت تدبیر و امید بر ارتقاء روابط  در سطوح فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی با کشورهای مسلمان تاکید دارد و در این راستا این استان با توجه به ظرفیت های عظیمی که دارد می تواند در حوزه های گردشگری، صنعت، معدن و کشاورزی پیشتاز باشد.

وی تصریح کرد: وجود بارگاه ملکوتی امام رضا(ع) عظیم ترین ظرفیت فرهنگی کشور است و پایتخت معنوی به عنوان خاستگاه شیعیان جهان و کانون توجه مشتاقان اهل بیت عصمت و طهارت(ع) می تواند نقش برجسته ای در حوزه های اقتصادی و فرهنگی ایفا کند.

رشیدیان بیان کرد: توسعه همه جانبه روابط تجاری، فرهنگی، سیاسی و اقتصادی میان خراسان رضوی و کشور پاکستان گامی مهم به شمار می رود و این استان می تواند به منظور ارائه خدمات فنی و مهندسی و انتقال تجارب، به کشور پاکستان کمک کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.