چهارشنبه، ۲۱ خرداد ۹۳ - ۰۷:۲۵

به گزارش روز سه شنبه پایگاه خبری پلیس، سرهنگ ˈعبدالرضا ناظریˈ در جلسه قرارگاه مقابله با سرقت در جمع فرماندهان انتظامی شهرستان های…

به گزارش روز سه شنبه پایگاه خبری پلیس، سرهنگ ˈعبدالرضا ناظریˈ در جلسه قرارگاه مقابله با سرقت در جمع فرماندهان انتظامی شهرستان های رابر، بافت و ارزییه افزود: یکی از مهمترین مولفه های مهم پلیس در سال جدید مقابله با سرقت و مبارزه با سارقان، ایجاد فضای امن برای فعالان اقتصادی، کاهش تصادفات و برخورد با ناهنجاری های اجتماعی است که بایستی در دستور کار همه کارکنان، مدیران وفرماندهان انتظامی قرار گیرد.

وی تاکید کرد: قرارگاه مقابله با سرقت به منظور اجرای طرح تشدید مبارزه با سرقت در سطح ستاد فرماندهی انتظامی استان و بنا به ضرورت در شهرستان ها راه اندازی شده است.

وی بیان کرد: با توجه به اینکه پدیده سرقت همواره موجب نارضایتی مردم و از جمله عوامل موثر بر کاهش احساس امنیت در جامعه است و تاکید فرمانده نیروی انتظامی هم در سال جاری بر پیشگیری، کاهش و کشف سرقت است، بنابر این پلیس استان تمام تلاش خود را در این زمینه بکار خواهد گرفت.

سرهنگ ناظری اظهارکرد: باید به گونه ای عمل کنیم که هزینه سرقت برای سارقان سنگین و زمینه انجام سرقت را برای آنها از بین ببریم.

این مقام انتظامی، تصریح کرد: مأموریت های متنوع و گسترده و انتظارات روزافزون مردم از ناجا موجب حجم عظیمی از فعالیت ها و اقدامات در رده های مختلف شده است.

وی تاکید کرد: نقش قرارگاه مقابله با سرقت در تمرکز توان ها و ظرفیت های بالقوه و بالفعل به خوبی نشان داد که در اجرای طرح تشدید سال جاری این قرارگاه بسیار ضروری و می تواند نقش بارزی در موفقیت مأموریت های پلیس داشته باشد.

جانشین فرماندهی انتظامی استان، آموزش، آگاهی بخشی، اطلاع رسانی، فرهنگ سازی و جلب مشارکت مردم در برقراری امنیت پایدار و کاهش جرایم بخصوص سرقت را از اقدامات موثر دانست و گفت: پیشگیری از سرقت و سایر جرایم کم هزینه بوده که مردم می توانند با بکار بستن توصیه های پلیس در محل سکونت و کار، سارقان را در رسیدن به اهداف خود ناکام گذارند.

وی هدف از راه اندازی قرارگاه مبارزه با سرقت در استان را مدیریت و مهار و کاهش سرقت عنوان کرد و افزود: این هدف می بایست منجر به افزایش امنیت و احساس امنیت، افزایش سرمایه ی اجتماعی که همان اعتماد مردم است، کاهش در وقوع سرقت، افزایش کشف و جلب مشارکت مردم شود.

وی بیان کرد: انتظار مردم از پلیس این است که با این معضل اجتماعی برخورد جدی صورت گیرد ، مصوبات قرارگاه باید عملیاتی شده و خروجی کار بایستی منجر به کاهش سرقت در استان شود .

جانشین فرماندهی انتظامی کرمان تصریح کرد: مبارزه با سرقت یکی از مطالبات و انتظارات به حق مردم است و با بکارگیری حداکثر توان و امکانات می توان به این خواسته مردم ، جامه عمل پوشانید .

این مقام انتظامی نگاه اجتماعی به مسایل در جامعه را لازم و ضروری بیان کرد و ادامه داد: با توجه به تحولات دنیای امروز حتما باید به این سمت حرکت کنیم.

سرهنگ ناظری گفت: تلاش جهادی و انجام اقدامات اصولی پیشگیرانه، اجرای طرح های پاکسازی و نا امن کردن محیط برای متخلفان و مجرمان و جلب مشارکت مردمی در برقراری امنیت پایدار و کاهش سطح جرائم به ویژه سرقت از اقدامات کلیدی است.ک/1

7440/2624

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.