دوشنبه، ۰۵ خرداد ۹۳ - ۰۵:۰۶

به گزارش خبرنگار مهر، به مناسبت سالروز شهادت هفتمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت حضرت امام موسی کاظم (ع) مراسم سوگواری و…

به گزارش خبرنگار مهر، به مناسبت سالروز شهادت هفتمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت حضرت امام موسی کاظم (ع) مراسم سوگواری و سخنرانی یکشنبه شب از سوی آیت الله باریک بین نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین در مسجد شیخ الاسلام قزوین برگزار شد.

در این مراسم که مرتضی روزبه استاندار، جمعی از روحانیون و طلاب و مدیران دستگاههای اجرایی و مردم حضور داشتند حجت الاسلام محمد تقی بهبودی اظهارداشت: امام موسی کاظم(ع) با ظلم ستیزی و مبارزه با ستمگران و دستگیری از نیازمندان دو ویژگی بارز را از خود به یادگار گذاشتند که باید الگوی مسلمانان باشد.

مسئول شورای سیاست گذاری ائمه جمعه استان قزوین تصریح کرد: این امام رئوف در زمان حیات خود ذره ای از فریضه امر به معروف و نهی از منکر غافل نبودند و در مبارزه با حکومت کوتاه نمی آمدند.

بهبودی بیان کرد:دستگاه حکومتی شکنجه های جسمی و روحی فراوانی بر حضرت روا داشتند ومدت زیادی آن امام را در حبس نگه داشتند ولی این آزار و اذیتها هیچگاه حضرت را از رسالت خود بازنداشت که این روحیه می تواند درس بزرگی برای همه انسانهای آزاده باشد.

حجت الاسلام بهبودی ترویج فرهنگ اسلامی و زندگی ائمه ر ا توسط روحانیون ضروری دانست و یادآورشد: مبلغان دینی لازم است ابعاد مختلف زندگی ائمه معصومین را در بین نسل جوان بازگو کند تا الگویی عملی برای مردم تبیین شود.

وی افزود: همه باید از زندگی ائمه معصومین(ع) درس بگیریم و آن را به فرزندان خود نیز بیاموزیم تا به سعادت برسیم.

در این مراسم یکی از مداحان در سوگ شهادت امام هفتم مدیحه سرایی کرد.
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.