چهارشنبه، ۱۰ اردیبهشت ۹۳ - ۱۲:۰۹

به گزارش خبرنگار ایرنا ، مهدی احمدیر وز سه شنبه در جلسه شورای مبارزه با مواد مخدر خلخال افزود: کشاندن پای همه نهادهای…

به گزارش خبرنگار ایرنا ، مهدی احمدیر وز سه شنبه در جلسه شورای مبارزه با مواد مخدر خلخال افزود: کشاندن پای همه نهادهای فرهنگی به کار مبارزه با مواد مخدر وگسترش برنامه های پیشگیرانه می تواند راهکار بسیار مناسبی برای ریشه کنی مواد مخدر از جامعه این شهرستان محسوب شود .

وی بر اجرای کامل مصوبات شورای مبارزه با مواد مخدر استان توسط مسوولین اجرایی عضو شورای مبارزه با مواد مخدر خلخال تاکید کرده خواستار افزایش شدت برخورد با عاملین مواد مخدر ونیز توزیع کنندگان داروهای روان گردان واعتیاد آورشد.

وی اظهار کرد: مبارزه فیزیکی با قاچاقچیان مواد مخدر نمی تواند به عنوان یک راهکار مناسب برای ریشه کنی مواد افیونی از جامعه محسوب شود ولازم است که با برگزاری جلسات وهمایش های مختلف درسطح مدارس ،دانشگاهها، مساجد وآموزش همگانی اقدام ودر این زمینه با تمام توان تلاش کنند .

وی گفت: باید به هر طریق ممکن وبا بیان خطرات وتهدیدهای مواد مخدر برای مردم حساسیت جامعه را نسبت به مواد مخدر افزایش داده و از شیوع بیماری اعتیاد در بین جوانان جامعه پیشگیری شود .

در این جلسه سرهنگ حسین بهمنی فرمانده انتظامی شهرستان خلخال نیز با ارایه گزارشی از عملکرد این فرماندهی در امر مبارزه با مواد مخدر گفت : با وجود افزایش کشفیات مواد مخدر درسال گذشته در این شهرستان وافزایش شدت برخورد با قاچاقچیان مصرف مواد مخدر واعتیاد همچنان این شهرستان را تهدید می کند .

وی با بیان اینکه در سال گذشته مقدار قابل توجهی مواد مخدر کشف وضبط وباندهای تهیه وتوزیع مواد مخدرمتلاشی شدند، اضافه کرد :با همه تلاش های صورت گرفته افزایش تقاضا برای مصرف مواد مخدر در جامعه پای افراد جدیدی را به میدان فروش این مواد بازکرده است .

وی از اجرای طرح جمع اوری خرده فروشان مواد مخدر در خلخال خبر داده وگفت: در کنار کار فیزیکی مبارزه با مواد مخدر کار فرهنگی در ریشه کنی این مواد از جامعه مسوولین شهرستان را یاری کند.

7119/530

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *