سه شنبه، ۲۹ مهر ۹۳ - ۰۱:۲۷

به گزارش خبرنگار مهر، عبد المحمد زاهدی ظهر دوشنبه در جلسه شورای مبارزه با مواد مخدر استان کردستان اظهار داشت: آگاه سازی آحاد…

به گزارش خبرنگار مهر، عبد المحمد زاهدی ظهر دوشنبه در جلسه شورای مبارزه با مواد مخدر استان کردستان اظهار داشت: آگاه سازی آحاد جامعه و مشارکت دادن تمامی اقشار مختلف در بحث مبارزه با مواد مخدر و وضعیت موجود استان می تواند در کاهش اعتیاد در استان نقش بسزایی ایفا کند.

وی افزود: بحث مبارزه با مواد مخدر و ریشه‌ کنی اعتیاد یک موضوع فرابخشی بوده و تحقق اهداف در این حوزه نیازمند یک عزم ملی و مشارکت اجتماعی است که انتظار می رود با برنامه ریزی مناسب این مهم در استان شکل بگیرد.

استاندار کردستان بیان کرد: باید مردم را به صورت ویژه با مباحث مبارزه با مواد مخدر و اعتیاد آشنا و با اجتماعی نمودن این مهم بستر را برای حفظ جایگاه استان كردستان و همچنین ریشه‌ کنی کامل اعتیاد فراهم کرد.

زاهدی در بخش دیگری از سخنان خود یادآور شد: برای کمپ و مراکز نگهداری باید در کمترین زمان ممکن راه حل مناسبی ارائه داد چرا که نبود مراکز نگهداری معتادین بسترهای جرایم خرد را در جامعه تشدید می کند.

وی ادامه داد: در حال حاضر آمار بهزیستی به لحاظ برگشت معتادین قابل قبول است با توجه به کمبود امکانات و مراکز درمانی و نگهداری معتادین انتظار می رود این روند همچنان ادامه داشته باشد.

استاندار کردستان گفت: متاسفانه مسئله اعتیاد هیچ محدودیتی به لحاظ سنی، شغلی و موقعیتی ندارد و بیساری از آحاد جامعه در حال حاضر درگیر این درد خانمان سوز هستند.

زاهدی اظهار داشت: همه گیر شدن مواد در بین آحاد جامعه به ویژه آمار بالایی با سوادان معضل بزرگی است که باید با فرهنگ سازی و ایجاد بسترهای شاد در جامعه آن را مهار کنیم.

وی افزود: آمار اعتیاد در بین بی سوادها بالا است چرا که نیاز اجتماعی آنها بالا رفته و به دلیل نبود امکانات لازم و بسترهای رفاهی و شادی دچار سرخوردگی اجتماعی می شوند و در معرض آسیب بیشتری قرار می گیرند.

استاندار کردستان بیان کرد: جامعه اگر شاد نباشد و بسترهای رفاهی در آن برای تخلیه انرژی جوانان فراهم نباشد به یک شکل خطرناکی به نام اعتیاد، جرایم سایبری و مشکلات اخلاقی و تهاجم فرهنگی شدت پیدا می کند.

زاهدی یادآور شد: اگر شادی و موسیقی را به سمت جامعه هدایت نکنیم زیر زمینی می شود و معضلات اجتماعی خطرناکی که مغایر ارزش های اسلامی و انسانی است را به دنبال دارد.

وی ادامه داد: اگر شادی، تفریح، موسیقی و تئاتر در روی زمین حرکت نکند در زیر زمین به مفسده تبدیل می شود و دیگر جمع نمی شود.

استاندار کردستان گفت: جوان امروز انرژی دارد و به دنبال خالی کردن هیجانات جوانی است و مسئولان باید در این حوزه ورود پیدا کنند و بستر را برای آحاد جامعه به ویژه جوانان فراهم کنند.

زاهدی اظهار داشت: هر چه مردم را از اماکن محدود بیرون بکشیم و به محیط شاد و تفریحی بکشانیم هم تاثیر تهاجمات فرهنگی کم می شود و هم مشکلات اعتیاد و فساد بیشتر می شود.

وی در ادامه با اشاره به حضور فعال سازمان های مردم نهاد در این حوزه افزود: هر جا کار به مردم واگذار شود بهتر و سریعتر اجرایی می شود.

استاندار کردستان بیان کرد: خوشبختانه با نظارت های صورت گرفته در حال حاضر پارک های سطح شهر سنندج وضعیت خوبی را دارند و باید پارک ها به سمتی سوق داده شود که محل امنی برای خلاف نباشد.

زاهدی در پایان سخنان خود در این نشست گفت: همچنین در بحث خوابگاه دانشجویی خودگردان دختران و پسران نظارت بر عهده دانشگاه های مربوطه است و انتظار می رود کنترل و نظارت لازم اتخاذ شود در غیر این صورت مسئول دانشگاه باید پاسخگوی اتفاقات ناخوشایند در این خوابگاه ها باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.