چهارشنبه، ۲۸ خرداد ۹۳ - ۰۹:۳۲

به گزارش خبرنگار مهر، حمیدرضا محمدیان ظهر چهارشنبه در اولين جلسة شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر طی سالجاری در محل شورای هماهنگي…

به گزارش خبرنگار مهر، حمیدرضا محمدیان ظهر چهارشنبه در اولين جلسة شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر طی سالجاری در محل شورای هماهنگي مبارزه با مواد مخدر استان سمنان بر اهميت موضوع مواد مخدر و تأثيرات ويرانگر آن بر حوزه هاي مختلف جامعه از قبيل فرهنگي، اقتصادي، اجتماعي تأكيد کرد.

وی در خصوص هدف قراردادن بنيان خانواده و فرهنگ و مذهب مردم به وسيلة مواد مخدر خاطر نشان کرد: مبارزه همه جانبه با اين پديدة شوم علاوه بر وظيفة ذاتي شوراي هماهنگي و دستگاه هاي عضو، يك وظيفة ديني و الهي هر فرد است.

محمدیان از مسئولان دستگاه هاي عضو خواست تا با توجه به حساسيت موضوع كاهش معضل اعتياد و اينكه معضلات اجتماعي  بويژه مواد مخدر قشر فعال جامعه را تحت الشعاع قرار خواهد داد در حد توان خود و با بكارگيري ظرفيت هاي موجود به مبارزه و مقابله با اين پدية خانمانسوز از طرق مختلف فرهنگي و پيشگيري، مقابله اي، درماني و… تلاش و كوشش کنند.

 دبير شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر استان سمنان همچنين از فرمانداران شهرستان هاي تابعه خواست تا با اهتمام هر چه بيشتر در برگزاري جلسات شوراي فرعي مبارزه با مواد مخدر در شهرستانها و ايجاد هماهنگي بين دستگاه هاي شهرستاني سهم مؤثري در ريشه كن سازي اين بلاي خانمان سوز داشته باشند.

 در ادامه فرمانداران شهرستان ها كه رؤساي كميته هاي فرعي مبارزه با مواد مخدر شهرستان مربوطه نيز هستند گزارشي در خصوص اقدامات صورت پذيرفته پيرامون جمع آوري معتادان پرخطر، تخريب اماكن مخربه، پيگيري صدور مجوز كمپ درماني و … ارائه و به بيان نقطه نظرات خود در حوزة كاهش آسيب و همچنين فعاليت هاي پيشگيرانه پرداختند.

سپس ساير اعضاي جلسه نيز در خصوص موضوعات مختلف حوزة اعتياد و مواد مخدر منجمله اجتماعي كردن مبارزه با مواد مخدر، ارائه برنامه هاي پيش بيني شده در ايام سالروز جهاني مبارزه با مواد مخدر  مصادف با پنجم تير ماه  به بحث و تبادل نظر پرداختند.

مقرر شد فرمانداران نيز در اين ايام برای ديدار با خانواده معظم شهدا و جانبازان عرصة مواد مخدر برنامه ريزي لازم را بعمل آورند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.