سه شنبه، ۰۶ خرداد ۹۳ - ۰۵:۵۰

به گزارش خبرنگار مهر، همزمان با فرا رسیدن مبعث پیامبر رحمت و مهربانی حضرت محمد امین (ص) مراسم جشن و سرور در شهرها…

به گزارش خبرنگار مهر، همزمان با فرا رسیدن مبعث پیامبر رحمت و مهربانی حضرت محمد امین (ص) مراسم جشن و سرور در شهرها و مناطق گوناگون استان سمنان برپا شد.

معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی استان سمنان در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن بیان اینکه در سالروز میلاد نبی مکرم اسلام حضرت محمد (ص) مراسم جشن در بالغ بر 400 مسجد و هیئت مذهبی استان برگزار شد، افزود: این مراسم در مساجد شهری و روستاهای تابعه همزمان با اقامه نماز جماعت مغرب و عشاء برگزار شد.

حجت الاسلام ولی الله مصائبی با اشاره به اعزام 392 مبلغ بمناسبت روز مبعث افزود: از این تعداد 344 مبلغ بومی و هشت مبلغ متخصص اعزامی از دفتر تبلیغات حوزه علمیه قم بوده اند.

وی با بیان اینکه روحانیان اعزامی طی دو روز پیرامون سجایای اخلاقی پیامبر خاتم (ص) سخنرانی می کنند، گفت: این جشن‌ها بیشتر با محوریت اشاعه فرهنگ ناب محمدی (ص) و آشنایی هرچه بیشتر مردم با زندگی پربار و رهنمودهای ارزشمند آن بزرگوار برگزار شد.

معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی استان سمنان تصریح کرد: مبعث روزی است که حضرت محمد (ص) به درجه پیامبری برگزیده شد و برای ما مسلمانان روزی بسیار عزیز به شمار می‌رود.

وی در خاتمه با بیان اینکه مبعث انفجار نور و ظهور همه ارزش‌ها در صحنه حیات بشر است، افزود: عید سعید مبعث به عنوان یکی از اعیاد بزرگ مسلمانان دارای ارزش و اهمیت ویژه‌ای بوده و بر همین اساس برنامه‌های مختلفی با محوریت کانون‌های مختلف مذهبی، فرهنگی، قرآنی و هنری در استان اجرا شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *