شنبه، ۱۳ اردیبهشت ۹۳ - ۰۸:۱۰

مدیرکل زندان‎های لرستان گفت: مبنای برنامه‎ریزی در زندان‌ها بر اساس اجرای اصول انسانی، اصلاحی و تربیتی است. به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران…

مدیرکل زندان‎های لرستان گفت: مبنای برنامه‎ریزی در زندان‌ها بر اساس اجرای اصول انسانی، اصلاحی و تربیتی است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه لرستان، محمدعلی محمدی در کمیته فرهنگی و تربیتی اداره کل زندان‎های استان، بیان کرد: با برنامه‎ریزی‎های انجام شده در زندان‎های استان، امروز زندان به محلی برای ترمیم و بازپروری زندانیان تبدیل شده است.

وی اظهار کرد: تغییرات محسوسی که در سطوح مختلف چه در حوزه روش‎های زندانبانی و چه در بخش مدیریتی و برنامه‎ریزی صورت پذیرفته، تأثیرات عمیقی در فرآیند بازگشت آبرومندانه زندانیان به جامعه داشته است.

محمدی تصریح کرد: زندانبانی یک تخصص است و خدمات‎رسانی به مجرمانی که در زندان‌ها به سر می‌‎برند کاری علمی، پژوهشی، پیچیده، بسیار سخت، طاقت فرسا و انسانی است.

مدیرکل زندان‎های استان اضافه کرد: تنها زندانیانی می‌‎توانند از مشوق‎های تعریف شده بهره‎مند شوند که در برنامه‎های فرهنگی و تربیتی زندان حضور چشمگیر داشته و به قوانین و مقررات احترام بگذارند.

وی گفت: ما در زندان‌ها پایه برنامه‎‌ها را بر رعایت حقوق زندانیان و تلاش برای ایجاد تغییرات مثبت و بازگشت آن‌ها به کانون خانواده‎‌هایشان قرار داده‎ایم.

محمدی افزود: علی‎رغم وجود موانع و مشکلات فراوان همواره سعی شده از همه ظرفیت‎‌ها برای تحقق برنامه‎های سازمانی بهره گرفته شود.

مدیرکل زندان‎های استان لرستان اظهار کرد: زندان بهترین فرصت برای زندانیان به منظور تدبر و تفکر در رفتارهایی است که تاکنون از خود بروز داده و منجر به محکومیت آن‌ها شده است.

این مقام مسئول تصریح کرد: زندانی نباید اوقات زندان را همانند زمان‎های گذشته به بطالت بگذراند بلکه می‌‎تواند با یک تصمیم منطقی و درست، کاری ماندگار انجام داده و برای همیشه خود را از بند تفکرات انحرافی‌ رها سازد.

وی ضمن اشاره به اهمیت برنامه‎های فرهنگی و تربیتی سازمان، این برنامه‎‌ها را کاملاً کار‌شناسی شده دانست که اجرای کامل آنها قطعاً نتایج مثبتی در اجتماعی کردن زندانیان خواهد داشت.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.