یکشنبه، ۱۲ مرداد ۹۳ - ۰۳:۴۲

سلامت نیوز: بررسی الگوی غذایی پزشکان و متخصصان تغذیه یکی از ساده ترین روش های انتخاب برنامه غذایی سالم است. مهار تعداد بسیاری…

سلامت نیوز: بررسی الگوی غذایی پزشکان و متخصصان تغذیه یکی از ساده ترین روش های انتخاب برنامه غذایی سالم است.

مهار تعداد بسیاری از بیماری های جسمی و روحی با رژیم غذایی سالم ممکن است.

محققان دانشکده پزشکی دانشگاه هاروارد آمریکا با بررسی رژیم غذایی بسیاری از کارشناسان تغذیه دریافته اند که اکثر آنان برخی از غذاها را به طور کامل از وعده های خود حذف کرده اند.

غذای کنسروی و گوشت فرآوری شده

غذاهای کنسروی و مواد پروتئینی فرآوری شده مملو از سدیم، چربی، مواد نگهدارنده، نیترات و کالری هستند. مصرف این مواد غذایی، دشمنی علنی با بدن است.

مصرف خامه و لبنیات پرچرب

مصرف چربی نه تنها باعث اضافه وزن، چاقی و سکته قلبی و مغزی می شود؛ بلکه مصرف لبنیات چرب باعث می شود که بدن کلسیم موجود در این مواد را جذب نکند.

مواد غذایی که از نظر ژنتیکی اصلاح شده اند

هنوز گزارشی مبنی بر مضر بودن این مواد غذایی منتشر نشده است ولی اغلب کارشناسان تغذیه تمایلی برای مصرف آنان ندارند.

نوشابه

نوشابه مملو از قند و کالری است و علاوه بر چاقی، افزایش فشار خون و احتمال دیابت، باعث افزایش اشتها می شود. هر لیوان نوشابه حاوی شش تا هشت قاشق چای خوری شکر است.

در این گزارش آمده است که نوشابه های رژیمی به مراتب خطرناک تر از نوشابه های عادی هستند.

طبق آخرین گزارشات نشریه آمریکایی «Consumer Reports»، ترکیبات قهوه ای رنگ موجود در برخی از نوشابه های رژیمی سرطان زا هستند.

سوسیس و کالباس

گرچه این مواد غذایی بسیار خوشمزه و خوش آب و رنگ هستند ولی جزء مواد غذایی بسیار ناسالم محسوب می شوند. انواع این فرآورده ها اعم از کم چرب، دودی و ساده، ناسالم و فاقد مواد غذایی هستند.

قندهای مصنوعی

انواع شیرین کننده های مصنوعی استفاده شده در انواع شکلات، آدامس، آب میوه و سایر تنقلات شیرین از دیدگاه کارشناسان سرطان زا و عامل بیماری های گوناگون هستند.

منبع:ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.