پنجشنبه، ۳۰ مرداد ۹۳ - ۱۱:۵۲

رییس سازمان زمین‌شناسی استان لرستان گفت: بیشتر فارغ‌التحصیلان رشته‌های زمین‌شناسی در لرستان بیکار هستند و معمولا افراد غیرمتخصص در معادن این استان بکارگیری…

رییس سازمان زمین‌شناسی استان لرستان گفت: بیشتر فارغ‌التحصیلان رشته‌های زمین‌شناسی در لرستان بیکار هستند و معمولا افراد غیرمتخصص در معادن این استان بکارگیری می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه لرستان، احد فاضلی در جلسه شورای قشر و کارگروه‌های تخصصی بسیج مهندسین صنعتی سپاه حضرت ابوالفضل (ع)، بیان کرد: لرستان یک استان معدن خیز است و در این حوزه دارای ظرفیت‌ها و قابلیت‌های خوبی است اما متاسفانه این استان را در تریبون‌ها به عنوان یک استان محروم می‌شناسند، واقعیت این است که ما محروم نیستیم، بلکه مغفول مانده‌ایم.

وی گفت: اکتشافات معدنی یکی از زیرساخت‌های رفع محرومیت‌ها در لرستان است.

رییس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی با بیان اینکه اکتشافات معدنی هزینه‌های زیادی در بر دارد، افزود: در خصوص فرآوری مواد معدنی در لرستان ایده‌هایی مطرح شده است که نیاز به حمایت دارد.

فاضلی ادامه داد: برای اجرای این ایده‌ها آن به آزمایشگاه پایلوت نیاز داریم که متاسفانه بودجه پژوهشی مراکز رشد و پارک‌های علم و فناوری در استان جوابگوی این کار نیست و یا به این سمت سوق داده نمی‌شوند.

وی اظهار کرد: اگر به طور عمده در حوزه فرآوری مواد معدنی کار کنیم می‌تواند خیلی موثر واقع شود.

رییس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی لرستان بیکاری را یکی از مشکلات فارغ التحصیلان رشته‌های زمین‌شناسی در لرستان برشمرد و گفت: علیرغم اینکه لرستان یک استان معدن خیز است، اما متاسفانه فارغ التحصیلان رشته‌های زمین‌شناسی در این استان بیکار هستند و معمولا افراد غیرمتخصص در معادن بکارگیری می‌شود.

وی با اشاره به راه‌اندازی مراکز رشد بسیج گفت: مراکز رشد بسیج باید به صورت هماهنگ با سایر مراکز رشد و پارک‌های علم و فناوری عمل کرده و ارتباط خود را با این مراکز حفظ کند تا از موازی کاری اجتناب شود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *