چهارشنبه، ۰۳ بهمن ۹۷ - ۰۹:۴۱
متخصصان پوست

متخصصان پوست با اطلاعی که از وضعیت مواد غذایی و تاثیرات مثبت و منفی آن بر روی پوست دارند همواره از بعضی مواد…

متخصصان پوست با اطلاعی که از وضعیت مواد غذایی و تاثیرات مثبت و منفی آن بر روی پوست دارند همواره از بعضی مواد غذایی دوری می کنند . مثلا اگر شما نیز با پوستتان مشکل دارید، شاید اشکال از موادی که روی آن می‌گذارید نباشد، بلکه مشکل موادی باشد که می‌ خورید. آنچه که می‌خورید یا می‌نوشید به شکل‌های مختلف بر سلامت شما تاثیر می‌گذارد و پوست شما هم متاثر از آن است. در ادامه با میهن پست همراه شوید.

برای اینکه در تابستان پوستی جذاب داشته باشید، متخصصان پوست از جمله دکتر گری گلدبرگ ، متخصص پوست دانشکده پزشکی مانت سینا درباره غذاهایی که به اشتباه برای داشتن پوستی درخشان مصرف می شوند توصیه هایی کرده اند که با هم آن ها را مرور می کنیم.

عدم شکر تصفیه شده : از هر غذایی که شکر تصفیه شده دارد باید پرهیز کرد. شکر و به ویژه شکر تصفیه شده التهاب‌آور است. خوردن غذاهای شکردار مانند نوشابه‌های گازدار و شیرینی‌جات، بیشتر غلات فرآوری شده و غذاهای حاضری باعث افزایش انسولین در بدن شده و به التهاب ختم می‌شوند. این می‌تواند باعث تشدید مشکلات پوستی همچون جوش، اگزما و پزوریازیس شود. رژیم غذایی شکردار با میزان سرطان پوست و چین و چروک پوست ارتباط مستقیم دارد.

متخصصان پوست

غذاها با سموم آفات نباتی هم در دسته غذاهای ممنوعه متخصصان پوست است و در این میان نیز دکتر گلدبرگ متخص می‌گوید:

غذاهای با سموم آفات نباتی با ایجاد سرطان و به ویژه سرطان پوست و پیری و چین و چروک آن ارتباط دارند. من به بیماران توصیه می‌کنم که از مصرف غذاها با میزان سموم آفات نباتی بالا پرهیز کنند و در عوض محصولات ارگانیک بخورند.

متخصصان پوست

شیر و نان زیاد : شیر و غذاهایی که هیدروکربور آن ها بالاست نیز در لیست غذاهای ممنوعه متخصصان پوست قرار دارد و در این میان نیز تحقیقات علمی نشان داده شده که می‌توانند باعث لک پوست شوند. به همین دلیل هنگام صبحانه سعی می‌کنم تا از این غذاها دوری کنم.

متخصصان پوست

نوشابه‌های گازدار : دکتر رابین اوانز ، متخصص پوست دانشگاه پزشکی آلبرت آینشتاین می‌گوید: نوشابه‌های گازدار مواد شیمیایی هستند که پر از سدیم و شیره فروکتوز ذرت می‌باشند. سدیم زیاد برای پوست مضر است و باعث جوش و لک می‌شود و البته برای پوست شاداب من همیشه مصرف غذاهای واقعی را توصیه می‌کنم. نوشابه‌های گازدار از هر نظر مضر هستند.

متخصصان پوست

گوشت و مرغ غیر ارگانیک : گوشت و مرغ غیر ارگانیک نیز در لیست غذاهای ممنوعه متخصصان پوست قرارد دارد و در این میان نیز این متخصصان بر این باورند که فرآورده‌ها و لبنیات به دلیل داشتن هرمون و آنتی بوتیک زیاد، باعث تغییر تعادل هرمونی در بدن می شوند.

متخصصان پوست

با این حال بیمارانی که از مشکلات پوستی مانند جوش و التهاب رنج می‌برند توصیه می کنم که از این فراورده ها پرهیز کرده و فقط گوشت و مرغ بدون آنتی بیوتیک و هرمون مصرف کنند. غذاهای با آنتی بیوتیک فاقد باکتری روده هستند و این باکتری ها ضد التهابند و استرس اکسیداسیون را کم می‌کنند. این برای سلامتی پوست و ضد پیری مهم است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *