شنبه، ۲۶ مهر ۹۳ - ۰۵:۴۰

به گزارش خبرگزاری مهر، اسماعیل میرانزاده اظهار داشت: ماموران اجرایی حفاظت محیط زیست استان تهران پس از تحقیقات نامحسوس در مورد یک شکارچی…

به گزارش خبرگزاری مهر، اسماعیل میرانزاده اظهار داشت: ماموران اجرایی حفاظت محیط زیست استان تهران پس از تحقیقات نامحسوس در مورد یک شکارچی متخلف سابقه دار متوجه جابجایی تعدادی حیوان تاکسیدرمی شده توسط این شخص شدند که بلافاصله با برنامه ریزی دقیق وارد عمل شده و به تعقیب خودروی این متهم پرداخته و در فرصتی مناسب اقدام به دستگیری این متهم کردند.

این مسئول با بیان اینکه ماموران در حوالی اتوبان امام علی (ع) موفق به دستگیری این متهم شدند گفت: از این متخلف تعداد چهار نیم تنه قوچ، دو نیم تنه، یک جمجمه و شاخ کل وحشی را به همراه یک بهله عقاب طلایی تاکسیدرمی شده کشف و ضبط شد.

وی ضمن تاکید بر اینکه متخلف مذکور دارای چندین فقره سابقه تخلف شکار غیر مجاز  نیز هست افزود: پرونده تخلف این متهم تشکیل و به مراجع قضایی معرفی شد، برابر قوانین و مقررات هرگونه حمل، عرضه، خرید و فروش  و صدور جانوران وحشی زنده یا کشته و اجزای آنها بدون کسب پروانه یا مجوز از سازمان حفاظت محیط زیست ممنوع بوده و ماموران اجرایی با هرگونه تخلف با قاطعیت برخورد خواهند کرد.

4 شکارچی غیر مجاز در ارتفاعات فیروزکوه دستگیر شدند

رئیس اداره حفاظت محیط زیست فیروزکوه عنوان کرد: ماموران اجرایی  یگان حفاظت محیط زیست شهرستان حین گشت و کنترل مناطق آزاد در ارتفاعات روستای لزور متوجه حضور دو شکارچی شدند که بلافاصله وارد عمل شده و  موفق به دستگیری این شکارچیان قبل از اقدام به شکار می شوند.

رضا گفت: همچنین ماموران اجرایی حین گشت و کنترل منطقه شکار ممنوع کاوه ده در باغات دهگردان به یک شکارچی غیر مجاز که با یک قبضه اسلحه خفیف اقدام به شکار یک راس قوچ وحشی کرده بود، برخورد کرده و بلافاصله شکارچی را دستگیر کردند.

این مسئول متذکر شد: براساس قوانین و مقررات سازمان حفاظت محیط زیست ، فرد متخلف مبلغ 18 میلیون ریال بابت ضرر و زیان وارده به محیط زیست پرداخت کرد و پرونده تخلفن نیز پس از تکمیل جهت سیر مراحل قانونی  تحویل مراجع قضایی شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *