جمعه، ۰۴ اردیبهشت ۹۴ - ۰۷:۴۲

به گزارش میهن پست – در این مرحله، سوالات مختلفی درباره لغو تحریم‌ها مطرح است که درباره همه آنها در حال بحث و…

به گزارش میهن پست – در این مرحله، سوالات مختلفی درباره لغو تحریم‌ها مطرح است که درباره همه آنها در حال بحث و گفت‌وگو هستیم و باید پس از جمع بندی نوشته شود. کار ادامه دارد و با پیشرفت در این حوزه، اطلاع رسانی خواهد شد.عضو ارشد تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای ایران، با بیان اینکه اولویت ما در این دور از مذاکرات، بحث‌های مربوط به تحریم‌ها و روشن شدن ابعاد و جزئیات آن است،گفت:مشغول نگارش متن توافق و بحث درخصوص جزئیات هستیم.

به نقل از صدا و سیما، «سید عباس عراقچی» معاون وزیر خارجه ایران در پاسخ به این سوال که نگارش متن با چه موضوعی آغاز شده است، گفت: اولویت ما در این دور از مذاکرات، بحث‌های مربوط به تحریم‌ها و روشن شدن ابعاد و جزئیات آن و شروع نگارش توافق‌ها در این زمینه است و اکنون مشغول همین کار هستیم.

عضو ارشد مذاکره کننده تیم هسته‌ای کشورمان تصریح کرد: مشغول نگارش متن توافق و بحث درخصوص جزئیات هستیم.

وی با بیان اینکه این بحث‌ها ابعاد مختلفی دارد، گفت: در این مرحله، سوالات مختلفی درباره لغو تحریم‌ها مطرح است که درباره همه آنها در حال بحث و گفت‌وگو هستیم و باید پس از جمع بندی نوشته شود. کار ادامه دارد و با پیشرفت در این حوزه، اطلاع رسانی خواهد شد.

معاون وزیر خارجه ایران همچنین در پاسخ به این سوال که آیا درخصوص ابهاماتی که آمریکایی‌ها درباره لغو تحریم‌ها ایجاد کرده‌اند هم گفت‌وگو شد، گفت: در این باره هم طرف آمریکایی و هم اروپایی، روشنگری‌های بسیار خوبی کردند و همچنین درباره قانونی که در کنگره آمریکا در حال تصویب است بحث‌های بسیار مفیدی داشتیم.

وی گفت: مذاکرات هسته‌ای این دوره وین، بعد از ظهر امروز جمعه به وقت محلی با نشست نمایندگان 1+5 با ایران پایان خواهد یافت.

عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته‌ای همچنین درباره برنامه‌های صبح امروز نشست‌های هسته‌ای وین گفت: قرار است در کنار مشورت‌های داخلی، با تعدادی از نمایندگان 1+5 به ویژه نمایندگان چین و روسیه به طور دوجانبه دیدار کنیم. ممکن است با طرف‌های اروپایی نیز به طور جداگانه دیدار کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *