سه شنبه، ۲۰ خرداد ۹۳ - ۰۹:۴۹

به گزارش ایرنا، مهرداد بذرپاش شامگاه دوشنبه در آیین بزرگداشت مادران چشم انتظار که با حضور احمد مسجد جامعی رییس شورای شهر تهران،…

به گزارش ایرنا، مهرداد بذرپاش شامگاه دوشنبه در آیین بزرگداشت مادران چشم انتظار که با حضور احمد مسجد جامعی رییس شورای شهر تهران، امیر سرتیپ ابراهیم گلفام رییس سازمان حفظ آثار و ارزشهای دفاع مقدس ارتش جمهوری اسلامی ایران، سید محسن اسدی شهردار منطقه 16 و جمعی دیگر از مسؤولان استانی و خانواده شهدا در فرهنگسرای بهمن برگزار شد، افزود: هنر کار فرهنگی انقلاب اسلامی این است که زمینه را برای بهشتی کردن افراد فراهم کند.

وی افزود: ما وارث رشادت ها و مجاهدت های افرادی هستیم که همچون ما در این دنیا زندگی کرده اند و توانسته اند به سعادت دنیوی و اخروی دست یابند.

بذرپاش ادامه داد: صبر، یکی از متعالی ترین مباحثی است که در منظومه اخلاق اسلامی مطرح شده و ارزش مادران شهدا با این خصوصیت دوچندان می شود.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ˈما باید قدردان این خودگذشتگی ها و صبوری های مادران شهدا باشیمˈ اضافه کرد: دعای مادران صبور و داغدار شهید، برای ما بسیار مشکل گشا است.

بذرپاش افزود: ما نباید فقط در مقام تجلیل از مادران شهدا اهتمام ورزیم؛ بلکه باید آنان را به عنوان الگو در جامعه در نظر بگیریم.

در این آیین برنامه های متنوعی نظیر اجرای موسیقی، مداحی و پخش کلیپ اجرا شد و جشن تولد 44 سالگی رزمنده مفقود الاثر دوران دفاع مقدس ˈحمیدرضا شفیعیˈ با کیکی که عکس وی بر روی آن چاپ شده بود، گرفته شد و یاد و خاطره 38 شهید مفقود الاثر منطقه 16تهران نیز ارج نهاده شد.

همچنین رهبر معظم انقلاب اسلامی در آستانه برگزاری ویژه برنامه «مادران چشم به راه» و تجلیل از مادران رزمندگان مفقود الاثر که عصر دوشنبه در تمامی فرهنگسراهای تهران برگزار شد، خطاب به این مادران بزرگوار پیامی بدین شرح صادر فرمودند:

بسمه تعالی

سلام و درود خدای توانا و مهربان بر دل های صبور و پرظرفیت مادرانی که پس از هجرت جگرگوشگان دلبندشان به نشانه ای از پیکر پاک آنان دل بستند و به آن نیز دست نیافتند؛ و با این همه، با شکیبایی و صبوری خود نقشی بی نظیر و استثنایی از خود بر جای نهادند.

پاداش این صبر بزرگ، روشنی چشم آنان به مژده رحمت الهی خواهد بود انشاء الله.

سید علی خامنه ای 17خردادماه 1393

تهرام**7364**699**1504

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.