دوشنبه، ۱۶ تیر ۹۳ - ۰۹:۵۹

به گزارش حوزه دولت باشگاه خبرنگاران به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، نرخ های جدید برای واحدهای پتروشیمی از ابتدای سال 93 محاسبه…

به گزارش حوزه دولت باشگاه خبرنگاران به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، نرخ های جدید برای واحدهای پتروشیمی از ابتدای سال 93 محاسبه خواهد شد.

با این مصوبه ؛ قیمت متوسط گاز مجتمع های پتروشیمی از 2650 ریال به 2020ریال در هر متر مکعب کاهش می یابد.

این کاهش ٢٤ درصدی در اجرای مفاد قانون بودجه سال ٩٣ و همچنین با هدف تقویت بازار سرمایه و حمایت از تولید داخل، قیمت متوسط گاز طبیعی مجتمعهای پتروشیمی اجرا می شود.

هیئت وزیران همچنین تصویب کرد: در مجتمع های پتروشیمی و مناطق ویژه اقتصادی انرژی و پتروشیمی که به دلیل سامانه درونی شرکت های خریدار گاز طبیعی سنجش جداگانه میزان مصارف خوراک و سوخت ممکن نیست نسبت سوخت و خوراک مصرفی در هر مورد بر اساس اعلام وزارت نفت تعیین و جهت انجام محاسبات و صدور صورتحساب به شرکت ملی گاز ایران ابلاغ می شود.

تکلیف شرکت ملی گاز

با تصمیم دولت همچنین شرکت ملی گاز ایران مکلف شد به ازای هرمترمکعب گاز فروخته شده در داخل کشور(بدون احتساب گاز مصرفی نیروگاه ها) معادل 892 ریال به حسابی که توسط خزانه افتتاح می شود واریز کند.

بر اساس مصوبه 835 مورخ16 فروردین 1393 هیئت وزیران این نرخ به ازای هر مترمکعب 977 ریال بود.

این مصوبه در تاریخ 14 تیرماه 1393 ازسوی معاون اول رئیس جمهوری به وزارت نفت و معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور ابلاغ شده است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.