شنبه، ۰۳ خرداد ۹۳ - ۰۵:۲۱

به گزارش خبرگزاری مهر، شهریار بحرانی، کارگردان شب گذشته 2 خردادماه در برنامه فصل نو شبکه قرآن و معارف سیما حاضر شد و…

به گزارش خبرگزاری مهر، شهریار بحرانی، کارگردان شب گذشته 2 خردادماه در برنامه فصل نو شبکه قرآن و معارف سیما حاضر شد و در رابطه با موضوع عفاف و حجاب بیان داشت: ما باید تلاش کنیم تا مفاهیم دینی و قرآنی از جمله بحث عفاف و حجاب را با زبان هنر در جامعه عرضه کنیم و تا به حال نیز مشکل در رابطه با خوب عرضه نکردن این مفاهیم مربوط به اصحاب رسانه، هنرمندان و کارگردانان است.

وی بیان داشت: فضاسازی مناسب در رابطه با این مفاهیم باعث می‌شود تا بتوانیم خود را از فضایی که دشمن ایجاد کرده است رها کنیم. ما نباید در این راستا مانند تک تیراندازها عمل کنیم بلکه باید حرکت‌هایمان منسجم باشد و جبهه‌ای را تشکیل دهد تا امواج بزرگ سالم زا ایجاد شود.

این کارگردان سینما تأکید کرد: اصحاب رسانه‌ای غرب که متأسفانه متولیان فرهنگ دنیا می‌باشند مغول‌های هالیوودی هستند که بر سینما سوار شده‌اند این‌ها بازرنگی خانواده‌های خود را مصون نگه می‌دارند اما برای مردم همه چیز را برعکس نشان می دهند و روند حیازدایی را در پیش گرفته‌اند.

وی ادامه داد: در طی این صدواندی سال است که ما می بینیم همزمان با سینما تمام گرایشات انحرافات فکری  نیزگسترش می یابد.گاهی به شک می افتیم که نکند این همان اولین فسادی است که در رابطه با دو فساد قوم یهود است  که در ابتدای سوراه اسرا آمده است

بحرانی افزود: این‌ها صد و اندی سال است که دارند جامعه و دنیا را فاسد می کنند اما عجیب است که خانواده خود را از این موضوعات مصون نگه می‌دارند زیرا خودشان می‌دانند چه سمی را به جامعه تزریق کرده‌اند.

در ادامه برنامه بخش‌هایی از مستند حجاب راه رستگاری ساخته این هنرمند و کارگردان کشورمان برای اولین بار اکران شد و شهریار بحرانی هم در رابطه با این مستند بیان داشت: حدود سه سال است که مشغول ساختن این مستند هستیم تا بتوانیم مستند فاخری در رابطه با عفاف و حجاب تولید کرده باشیم و روز دوشنبه نیز از نسخه سینمایی آن رونمایی خواهد شد.

شهریار بحرانی در رابطه با جریان اخیری که در کن اتفاق افتاده و در تمامی فضای مجازی نیز مطرح شده بود گفت: در گذشته در تهران رسم بود که خانواده‌ها درب منزل خود را بازمی‌گذاشتند و جوانمردان هرگز به خانه همدیگر نگاه نمی‌کردند و آبروی هم را محترم می‌شمردند. باید طوری فرهنگسازی شود که گاهی اوقات به خاطر خداوند چشممان را به روی بعضی چیزها ببنیدم و بعضی چیزها را نبینیم.

در ادامه برنامه در تماس تلفنی که با حجت الاسلام و المسلمین علی سرلک برقرار شد. وی در رابطه با بحث عفاف و حجاب در رسانه‌ها گفت: رسانه‌های رسمی و تلویزیون و سینمای ما سالم‌ترین و پاک‌ترین رسانه‌ای است که در جهان وجود دارد و این را فقط خود ما نمی‌گوییم بلکه حتی رهبر کاتولیکهای جهان نیز به این موضوع اذعان داشته است.

وی ادامه داد: اما آنچه در این رابطه باید توجه کنیم این است که آیا در بخش معنایی، رفتارها و سایر ویژگی‌های عفت نیز با پوششی که در رسانه‌‌ها رعایت می‌شود متناسب است یا خیر؟

حجت الاسلام سرلک تصریح کرد: متأسفانه گاهی آن‌چنان 4 تار مو برایمان اصالت پیدا کرده که از دیگر نشانه‌های عفت همچون رفتار و بازی‌ها و پشت صحنه‌ها غافل می‌شویم. ما به جوانان چه چیز ارائه کرده‌ایم که حالا توقع داریم از آن‌ها دریافت کنیم.

وی در رابطه با موضوعی که در جشنواره کن امسال برای یکی از هنرپیشه‌های کشورمان پیش آمد گفت: برای دختر یکی از بهترین کارگردانان کشورمان اتفاقی افتاد که نباید رخ می‌داد ما از این اتفاق ناراحت نیستیم از این موضوع ناراحتیم که چرا گاهی بعضی برای بعضی هنرمندان ما نوعی هضم شدن صورت می‌گیرد.

وی اضافه کرد: من خانم حاتمی را خانمی باشخصیت می‌شناسم که در خانواده‌ای محترم رشد کرده‌اند و پدرشان نیز کارگردان بزرگی بوده‌اند نمی‌خواهم صحبت درباره ایشان به گونه‌ای باشد که حمل بر تجسس شود.

وی در پایان سخنانش تصریح کرد: می‌دانم که ایشان خودشان هم ناراحت هستند و احساس می‌کنند که ای کاش جوری شده بود که شکوه ایرانی و شرقی‌شان همگان را به حیرت وامی‌داشت اما متأسفانه ما گاهی به رنگ دیگران درمی‌آییم و این‌گونه دیگر خودمان نخواهیم بود و بعد از آن اگر مزیت نسبی خود را از دست دهیم پس از آن مهم نخواهد بود که چه خواهیم بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.