یکشنبه، ۰۲ آبان ۹۵ - ۰۵:۴۷
معمای مثلث برمودا

مثلث برمودا این بار با تشکیل ابرهای ۶ ضلعی در این منطقه در حالی خبر ساز شده است توسط دانشمندان دانشگاه ایالتی کلرادو…

مثلث برمودا این بار با تشکیل ابرهای ۶ ضلعی در این منطقه در حالی خبر ساز شده است توسط دانشمندان دانشگاه ایالتی کلرادو در نظریه جدیدی مورد بررسی قرار گرفته است که در این مثلث رازآلود برمودا تاکنون تعداد زیادی هواپیما، کشتی و انسان در آن ناپدید شده‌ و بشر تا حالا به دلیل اصلی وقوع این رخدادها در مثلث برمودا پی نبرده است . در ادامه با میهن پست همراه شوید.

این ناحیه مثلثی یا همان مثلث برمودا به وسعت یک میلیون و ۳۰۰ هزار کیلومتر در برمودا، فلوریدا و پورتوریکو را به خود اختصاص داده و طی ۱۰۰ سال گذشته حداقل ۱۰۰۰ انسان در آن ناپدیده شده و سالانه بطور میانگین چهار هواپیما و ۲۰ کشتی در این مثلث عجیب گم می‌شوند. معمای مثلث برمودا

مثلث برمودا و اتفاقات آن هر چند تا به حال به لحاظ علمی و به طور برملا نشده است اما دانشمندان تاکنون نظریه‌های مختلفی برای توضیح این پدیده عجیب ارائه شده که از آن جمله می‌توان به فرضیه تاثیر قاره گمشده آتلانتیس و همچنین وجود بیگانگان در این منطقه اشاره کرد.

نظریه جدید دانشمندان در خصوص مثلث برمودا، علمی‌تر بوده و به ابرهای شش ضلعی اشاره دارد که در بالای این منطقه شکل گرفته‌اند. این ابرها که در تصاویر جدید شبکه ساینس نمایش داده شده‌اند، بر روی منطقه مثلث برمودا شکل گرفته بودند.

معمای مثلث برمودا

هواشناسان نیز در خصوص مثلث برمودا و تشکیل ابرهای ۶ ضلعی می‌گویند:

این ابرها می‌توانند بمب‌های بادی با سرعت ۲۷۳ کیومتر در ساعت و امواجی با ارتفاع بیشتر از ۱۴ متر تولید کنند. این بمب‌های هوای قدرتمند می‌توانند کار هواپیماها و کشتی‌ها را برای عبور از این منطقه اقیانوس آتلانتیک مشکل کنند که البته برای درک بهتر قدرت این بادها باید گفت تندبادهای با سرعت ۲۵۷ کیلومتر در ساعت در گروه پنجم قرار می‌گیرند که می‌توانند خانه‌ها را ویران کرده و باعث سقوط هواپیمای در حال پرواز شوند.

معمای مثلث برمودا

محققان دیگری نیز بر این باورند که این ابرها از وسعتی بین ۴۰ تا ۸۸ کیلومتر برخوردارند و بزرگترین ابرها بطور چشمگیری در بالای بخش غربی جزیره برمودا قرار گرفته‌اند. سازمان ملی اقیانوسی و جوی آمریکا اعلام کرده که یک دلیل علمی و نه خرافی در پشت ناپدید شدن کشتی یا هواپیماها و انسان‌ها در این مثلث است و به احتمال زیاد، آب‌وهوای بد عامل این مساله بوده است.

بخش اعظمی از توفان‌های گرمسیری اقیانوس آتلانتیک از میان مثلث برمودا عبور می‌کند و این توفان‌های خطرناک از چند روز قبل‌تر از پیش‌بینی، بسیاری از کشتی‌ها را از بین می‌برند.

[highlight]منبع[/highlight] : [highlight]livescience[/highlight]

4 دیدگاه برای “مثلث برمودا این بار با تشکیل ابرهای ۶ ضلعی خبر ساز شده است + عکس”

 1. هومن گفت:

  بایدم خبرساز بشه

 2. مبین گفت:

  کاش راز این مثلث وحشت اور هرچه زودتر کشف بشه

 3. تانیا گفت:

  این ابرهای شش ضلعی باعث مرموز شدن برمودانیست قطعا چون این ابرها تازه تشکیل شدن

 4. رستاخیز گفت:

  هنوز راز این مجهول کشف نشده؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.