شنبه، ۰۳ آبان ۹۳ - ۰۱:۰۲

به گزارش خبرگزاری مهر، رسول زرگرپور در دیدار نایب رئیس مجلس مجارستان و هیئت اقتصادی همراه وی با ایشان خواستار توسعه روابط و…

به گزارش خبرگزاری مهر، رسول زرگرپور در دیدار نایب رئیس مجلس مجارستان و هیئت اقتصادی همراه وی با ایشان خواستار توسعه روابط و تحکیم و تعمیق مناسبات شد.

استاندار اصفهان ضمن ابراز علاقه مندی برای توسعه مراودات اقتصادی و فرهنگی با کشور مجارستان، تصریح کرد: ایران و مجارستان سابقه 90 ساله ای در ارتباطات دارند و در حال حاضر شرایط بسیار خوبی برای ارتقای همکاری ها وجود دارد.

وی به ظرفیت های بالای اقتصادی اصفهان اشاره کرد و افزود: اتاق های بازرگانی اصفهان و استان های کشور مجارستان می تواند همکاری های خوبی در زمینه اقتصادی و تجاری داشته باشند.

زرگرپور به برگزاری هفته های فرهنگی اصفهان در کشورهای دیگر اشاره کرد و افزود: اصفهان آمادگی دارد که هفته های فرهنگی و گردشگری را در کشور مجارستان برگزار کند.

نایب رئیس مجلس مجارستان نیز در این دیدار هدف از سفر به ایران را بررسی زمینه همکاری های مشترک حتی قبل از پایان مذاکرات هسته ای ایران عنوان کرد و افزود: امیدواریم که با موفقیت مذاکرات، تحریم های علیه ایران برداشته شود.

وی به دیدار خود با رئیس مجلس و معاون وزیر خارجه ی ایران اشاره کرد و اظهار داشت: دو طرف برای افزایش همکاری ها در زمینه های مختلف ابراز امیدواری نموده اند.

یانوش لاتورسای با بیان اینکه کشورش عضو اتحادیه اروپاست، افزود: با سیاست های جدید ایران در ارتباطات خارجی، وظایف ما در این اتحادیه مانعی برای همکاری های مشترک نخواهد شد.

وی به ظرفیت های بالای اصفهان اشاره کرد و افزود: مساحت جغرافیایی این استان به اندازه کل کشور مجارستان است و این همکاری های دو جانبه اهمیت زیادی برای دو طرف خواهد داشت.

نایب رئیس مجلس مجارستان از اصفهان به عنوان یکی از زیباترین شهرهای ایران یاد کرد و افزود: با توجه به ظرفیت های بالای استان اصفهان مایل به تحکیم روابط و افزایش همکاری در زمینه مناسبات اقتصادی، توسعه توریسم، تبادل دانشجو و آموزش های کوتاه مدت هستیم.

وی به حضور گردشگران مجارستانی در اصفهان اشاره کرد و افزود: مردم این کشور برای استان اصفهان ارزش زیادی قائل هستند و  توسعه گردشگری زمینه بسیار خوبی برای همکاری های دوجانبه است.

نایب رئیس کشور مجارستان نیز ضمن استقبال از حضور هیات های اقتصادی این کشور و همکاری های دو جانبه با اتاق بازرگانی استان، آمادگی میزبانی از این استان را برای برگزاری هفته فرهنگی اصفهان در بوداپست اعلام نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *