دوشنبه، ۰۸ اردیبهشت ۹۳ - ۰۲:۵۶

سرهنگ ˈقاسم سبزعلیˈ روز دوشنبه در نشست خبری با خبرنگاران در سمنان افزود: برای تشدید برخورد با متخلفین حرفه ای در عرصه های…

سرهنگ ˈقاسم سبزعلیˈ روز دوشنبه در نشست خبری با خبرنگاران در سمنان افزود: برای تشدید برخورد با متخلفین حرفه ای در عرصه های منابع طبیعی باید در لایحه جامع منابع طبیعی توجه ویژه ای صورت گیرد.

وی با اشاره به در دستور مجدد قرار گرفتن بررسی لایحه جامع منابع طبیعی در کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت: در قوانین مربوط به منابع طبیعی خلاء هایی وجود دارد که با توجه به تدوین این لایحه با مشارکت کارشناسان خبره امیدواریم با تصویب قانون جامع منابع طبیعی مسایل و مشکلات موجود در این عرصه برطرف شود.

سبزعلی گفت: علاوه بر رفع خلاء های قانونی،در این لایحه در خصوص شهدا و مجروحین برخورد با عوامل تخریب و تصرف و … منابع طبیعی برای این عزیزان نیز شرایط حقوقی و حمایتی مناسبی در نظر گرفته شده است.

وی شعار امسال سازمان جنگل ها را ˈبا مردم برای مردمˈ بیان کرد و بر ضرورت مشارکت مردم و به ویژه جوامع محلی در حفاظت و حمایت از عرصه ها منابع طبیعی تاکید کرد و اظهار داشت: در حال حاضر 30 هزار همیار طبیعت با منابع طبیعی همکاری دارند.

وی در خصوص برخورد با قاچاقچایان چوب و به ویژه چواب تاغ در مناطق کویری گفت: برای قاچاقچیان چوب مجازتˈحبسˈ پیش بینی شده است و مجازات قاچاقچیان چوب های جنگلی و فراورده های چوبی تشدید شده است.

فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری گفت: شماره 1504 این سازمان و سایت های ادارات کل منابع طبیعی آماده دریافت نظرات و گزارش های مردمی در زمینه تخلفات منابع طبیعی است که مردم می توانند در این عرصه نیز این سازمان را یاری کنند.

82 درصد از وسعت کشور شامل 134 میلیون هکتار را عرصه های منابع طبیعی تشکیل می دهد که 13 درصد آن جنگل، 63 درصد مرتع و 24 درصد بیابان است.ک/3

599/608

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *